Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Abrdn, Dijital Borsa Archax’ın Hissesini Satın Aldı

İngiltere varlık yöneticisi Abrdn, Archax’ın en büyük dış hissedarı oldu.

12 Ağustos 2022 22:09

Güncellenme: 13 Ağustos 2022 10:32

Abrdn, İngiltere’nin en büyük varlık yöneticis,i İngiltere’de düzenlen ilk ve tek dijital menkul kıymetler borsası olan Archax’ın hissesini satın aldı.


Cuma günü Archax’ın yaptığı açıklamaya göre, İskoçya, Edinburgh merkezli Abrdn şu anda borsanın en büyük dış hissedarı konumunda.


Geleneksel finanstaki varlık yöneticileri hızla dijital varlık endüstrisine girmenin yollarını arıyor. Cuma günkü yapılan duyuru, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock'un (BLK) ABD'li kurumsal yatırımcılar için bir Spot Bitcoin Private Trust’ı açıklamasının ardından geldi. Geçen hafta BlackRock, kurumsal yatırımcılarına dijital varlıklar sunmak için kripto borsası Coinbase Global (COIN) ile ortaklıklarını duyurdu.


Archax, kurumsal yatırımcılar için geleneksel finansla köprü oluşturarak blockchain tabanlı dijital varlıklara erişim sağlamayı hedefliyor. Ağustos 2020’de Finansal Yürütme Kurulu’ndan (FCA) dijitalleşmiş menkuller sunan ilk borsa olmasından dolayı tescil aldı. 


Abrdn CEO’su Stephen Bird, “Archax, finansta beklenen yüksek büyüme alanında İngiltere’de bulunan en umut vericilerden biri. Özellikle de dijital ve tokenize menkul kıymetlerin gün içerisinde çözümlenerek kullanılmasıyla önemli bir rol oynuyor. Bu anlamda Archax, dijital yatırım pazarının büyümesi kripto para birimlerinden çok daha fazlasıdır,” dedi.


Abrdn şu anda 464 milyar İngiliz sterlinini (564 milyar dolar) yönetiyor ve yatırımcıların Archax'u dijital menkul kıymetlere yatırım yapmak için bir araç olarak kullabileceğini ve Archax ile geleneksel varlıkları "tokenize" edilebileceğini belirtti.


Abrdn'ın Londra Menkul Kıymetler Borsası'ndaki hisseleri geçtiğimiz günlerde %0.17 artışla 173.15 pence seviyesindeydi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Düzenlemeler Öncesinde Ankara’da Fikir Alışverişi

20 Şubat 2024 23:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk