Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

ABD’li Düzenleyiciler Binance’in BNB Token’ını İncelemeye Aldı

Bloomberg’ün haberine göre SEC, Binance’in coin’ini menkul kıymet olarak kaydettirmesi gerekip gerekmediğine bakıyor.

7 Haziran 2022 06:52

Güncellenme: 7 Haziran 2022 06:54

Bloomberg’ün haberine göre ABD’nin sermaye piyasaları kurulu SEC, Binance’in 2017’de gerçekleştirdiği BNB token arzını inceliyor ve bu işlemin kaydedilmemiş bir menkul kıymetler arzı olup olmadığını değerlendiriyor. Haber gizli kaynaklara dayandırılıyor.


  • Binance’den bir sözcü CionDesk’e e-posta üzerinden verdiği bir yanıtta bu incelemenin detaylarına girmeden şöyle diyordu: “Sektör hızlı biçimde büyürken ABD’deki ve uluslararası alandaki kanun yapıcıları ve kolluk kuvvetlerini eğitmek ve yeni yönergeler oluşmasını desteklemek için var gücümüzle çalışıyoruz.

  • BNB, bu haberle birlikte yüzde 4 düşüş gösterdi.

  • Binance, ABD’de Adalet Bakanlığı, CFTC ve IRS tarafından soruşturuluyor. Binance dünyanın en büyük borsası ve hiçbir ülkede hakim durumda bulunmuyor.

  • SEC, ayrıca Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun sahip veya ortak olduğu ve Binance.US ile iş yapan piyasa yapıcı şirketleri de inceleme altına alıyor.

  • Habere göre SEC’in odaklandığı yerlerden biri de Binance.US’in tamamen bağımsız bir borsa olup olmadığı ve içeriden öğrenenlerin ticaretine bulaşıp bulaşmadığı.

  • SEC bu konuya dair yorum yapmayı reddetti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Hindenburg Research’ün Block Hakkındaki İthamları, Para ve Suç

1 Nisan 2023 18:26

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk