Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

“ABD’deki Bankacılık Krizi Bazı Kripto Borsalarına Bir Fırsat Sunabilir”

JPMorgan’ın raporuna göre, stabil coin işlem hacmi banka çöküşleri sürecinin ardından artış gösterdi.

24 Mart 2023 14:02

Güncellenme: 24 Mart 2023 15:07

JPMorgan (JPM), Çarşamba günü bir araştırma raporunda, birtakım finans teknolojisi ödeme şirketlerinin ve offshore bankalarının, ABD'de Silvergate Bank, Silicon Valley Bank ve Signature Bank'ın çöküşünün yarattığı boşluğu doldurmaya çalıştığını, ancak yeni bankacılık ağlarının kurulmasının zaman alacak gibi durduğunu söyledi.


Nikolaos Panigirtzoglou önderliğindeki analistler, "Bu sırada, kripto piyasası katılımcıları ve yatırımcılar parayı hareket ettirme konusunda stabil coin'lere çok bağımlı hale gelmiş görünüyor" diye yazdı. Stabil coin, değeri başka bir varlığa sabitlenmiş bir tür kripto paradır; bu da genellikle ABD dolarıdır.


Banka, stabil coin işlem hacimlerinin, kripto dostu banka Silvergate'in kendini gönüllü olarak tasfiye edeceğini ve operasyonları durduracağını açıkladığı 8 Mart'tan sonra yükseldiğini belirtti. Tether'in (USDT) bundan daha büyük bir pay elde ettiğini de ekledi.


JPMorgan, bu üç bankanın çöküşünün kripto firmalarını farklı şekillerde etkilediğini söyledi. Bazı borsalar gibi çeşitli bankacılık ortakları olan kripto şirketleri bu durumdan daha az etkilendi.


"Bankacılık krizi, kripto asıllı firmalara ve yatırımcılara bankacılık hizmetleri sunarak pazar payı kazanabilecek bazı borsalar için bir fırsat olabilir."


Buna rağmen, uzun vadede kripto ekosisteminin kaybolan bankacılık ağlarını yenilemesi kritik bir öneme sahip. Böylece itibari para, piyasa katılımcıları arasında verimli ve güvenli bir şekilde aktarılabilir ve "aynı zamanda stabil coin evreninin stabilitesini de sağlar".


Raporda, ABD'nin düzenleyici tutumu ne kadar sert olursa, kripto piyasası katılımcılarını da o kadar Avrupa ve Asya'daki bankacılık ağlarına yöneltebileceği de belirtildi.


Daha Fazla Oku

    JPMorganusdtstabil coin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Küresel Kripto Borsa Coincall, Türkiye Pazarına Açılıyor

9 Nisan 2024 12:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk