Layer 2

E-Bülten

Şirketler

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun Coinbase Davası Sonrası Ark Investment Management Hisselerini Satmaya Başladı

Ark CEO’su satış kararının ardında Coinbase’e açılan davanın yattığını söylüyor

9 Ağustos 2022 11:07

Güncellenme: 9 Ağustos 2022 11:27

Pazartesi günü Bloomberg TV’ye konuşan Ark Investment Management’in CEO’su Cathie Wood kripto para borsası Coinbase’in listelediği bazı kripto varlıkların menkul kıymetler olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceğine dair ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun dava açmasının ardından Coinbase Global’de (COIN) yer alan hisselerinin bir kısmını sattığını açıkladı.


Wood, Coinbase’de hafif bir risk artışı gördüğünü söylüyor. Borsa yatırım fonunun yöneticisi 1,1 milyon COIN hissesini elden çıkarmasını “çok az” miktarda olduğunu söylerken, Ark’ın verilerine göre söz konusu fonun Coinbase’de 5 milyona yakın hissesi bulunuyor.


Ancak buna rağmen Ark kripto piyasasında yukarı yönlü hareketlilik bekliyor. Ark analisti Yassine Elmandjra “Coinbase’in BlackRock’la iş birliği Bitcoin’den başlayarak kurumların kriptoyu yeni bir varlık sınıfı olarak gördüğünün güçlü bir göstergesi. Bitcoin’in çeşitlendirilmiş portföylerde yer almayı hak ettiğini düşünüyoruz” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk