Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

ABD, Kripto Para Aklayıcı Olarak İddia Edilen Kişiyi İade Etti

Denis Mihaqlovic Dubnikov, 4 Ekim'de başlayacak olan beş günlük jürili bir duruşmayla karşı karşıya.

18 Ağustos 2022 12:33

Güncellenme: 18 Ağustos 2022 16:08

Amerika Birleşik Devletleri, Adalet Bakanlığı basın açıklamasına göre, Hollanda’da kripto para birimi kara para aklayıcısı olarak iddia edilen kişiyi iade etti.


Aslında Rus vatandaşı olan 29 yaşındaki Denis Mihaqloviv Dubnikov, Çarşamba günü Portland, Oregon'daki federal mahkemeye ilk kez katıldı. Beş günlük jürili duruşmanın ise 4 Ekim'de başlaması planlanıyor. Adalet Bakanlığı (DOJ), Dubnikov'un suçlu bulunması halinde en fazla 20 yıl hapis cezasına çarptırılacağını söyledi.


DOJ, Dubnikov ve suç ortaklarının Ryuk fidye yazılımı saldırılarının kurbanlarından çıkarılan fidye ödemelerini akladığını iddia eden mahkeme belgelerine atıfta bulundu.


DOJ açıklamasında, "Fidye ödemelerini aldıktan sonra, Ryuk aktörleri, Dubnikov ve plana dahil olan diğerleri, fidye gelirlerinin doğasını, kaynağını, yerini, mülkiyetini ve kontrolünü gizlemek için uluslararası finansal işlemler de dahil olmak üzere çeşitli finansal işlemlerde bulundukları iddia edildi" dedi.


Ryuk, dünya çapında binlerce kurbanı hedef alan bir fidye yazılımıdır.


Dubnikov'un Ryuk fidye gelirlerinde 400,000 dolardan fazla akladığı iddia ediliyor. DOJ ise, "Komploya karışanlar, fidye gelirlerinde en az 70 milyon dolar akladı" iddiasında bulunuyor.


Şu anda dava üzerinde birden fazla ajans çalışıyor. Adalet Bakanlığı'nın Uluslararası İşlerden Sorumlu Ofisi Dubnikov'un iadesini yönetti ve dijital gasp saldırılarıyla mücadele etmek için oluşturulan bakanlığın Fidye Yazılımı ve Dijital Gasp Görev Gücü ile koordine ediyor. FBI'ın Portland Saha Ofisi olayı araştırıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk