Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

ABD Hazine Bakanlığı’ndan Kripto Para Nasıl Kullanılmamalı Rehberi

ABD Hazine Bakanlığı, Cuma günü, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından Rusya'ya uygulanan ekonomik yaptırımları atlatmak için kripto para biriminin nasıl kullanılmaması gerektiğini açıklayan bir rehber yayımladı.

13 Nisan 2022 01:56

Güncellenme: 25 Mayıs 2022 11:52

Rusya ile ilgili yaptırımların sanal para birimini kapsayıp kapsamadığına dair bölümde Bakanlık, “ABD, sanal para borsaları, sanal cüzdan ana serverları ve dövizler için çoklu hizmetler sağlayanlar gibi diğer hizmet sağlayıcılar dahil olmak üzere kişilerin, bloke edilen kişilerin (yaptırım sonucu olarak)  çıkarlarının olduğu sanal para işlemleri de dahil olmak üzere yasaklanmış işlemlere katılmaları veya bu işlemlerin yapılmasını kolaylaştırmaları yasaktır” ifadelerini kullandı.


Rehberde, ABD'li kişilerin, Rusya Federasyonu Merkez Bankası, Rusya Federasyonu Ulusal Varlık Fonu veya Maliye Bakanlığı ile ilgili sanal para işlemleri de dahil ABD'li olmayan kişilerin yasaklanmış işlemlere katmalarının veya bunları kolaylaştırmalarının da yasak olduğu vurgulandı.


Ayrıca, bakanlığın yayımladığı rehberde “ABD finans kurumlarının, sanal para birimi işlemlerini de kapsayacak şekilde , hedeflenen finansal kurumlarla işlem gerçekleştirmesi de genel olarak yasaklanmıştır” ifadelerine de yer verildi.


Beyaz Saray ve G7 grubu, Cuma günü erken saatlerde yaptıkları açıklamada  yaptırımlarla ilgili kripto işlemlerine yönelik bu tür rehberin yayımlanacağını açıklamışlardı.


Söz konusu rehber, ABD Senatörü Elizabeth Warren'ın Rus oligarklarının veya Başkan Vladimir Putin'in yaptırımlardan kaçmak için kripto kullanmasını önlemek için bir yasa tasarısı hazırladığını açıklamasından kısa bir süre sonra yayımlandı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 65 Bin Doların Üzerine Çıkmaya Çalışıyor

18 Temmuz 2024 17:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk