Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

ABD Çalışma Bakanlığı’nın Bireysel Emeklilik Sepetindeki Kripto Yatırımları İle İlgili Düzenlemesine Karşı Dava

401(k) bireysel emeklilik hizmeti sunan ForUsAll şirketi, ABD Çalışma Bakanlığı’na karşı dava açtı. Şirket uyarının gelecekteki yasal düzenlemelerde “rahatsız edici bir emsal” oluşturmasından endişeli.

3 Haziran 2022 11:23

Güncellenme: 3 Haziran 2022 11:55


ABD Çalışma Bakanlığı mart ayında, bir emeklilik planının yatırım sepetine kripto para birimleri eklemeyi düşünmeden önce 401(k) bireysel emeklilik sistemi sunan mütevelli heyetlerinin “aşırı özen göstermeleri” konusunda tartışmalı bir uyarı yayınladı. ForUsAll şirketi bugün bunu yargıya taşıdı.


Kaliforniya merkezli 401(k) bireysel emeklilik hizmeti sağlayıcı ForUsAll, ABD Çalışma Bakanlığı aleyhinde, Perşembe günü Washington DC'deki ABD Bölge Mahkemesinde dava açtı. Bakanlığın doğru prosedürleri izlemeden rehberlik yayınlayarak İdari Usul Yasası'nı (APA) ihlal ettiğini iddia etti.


ForUsAll’ın iddiasına göre bu tebliğ, zaman alıcı bir bildirim ve yorum döneminden geçmek için bir rehbere ihtiyaç duyuyordu.


Davacı şirketin iddiasına göre, ABD Çalışma Bakanlığı, yatırımcıları emeklilik tasarruflarını kriptoya yatırmaya teşvik eden Super Bowl reklamlarının etkisinden korktuğu için bu adımı atladı ve bu olayın önüne geçmek için acele etti.


Uygun prosedürden sapmanın yanı sıra, ForUsAll, bakanlığın kriptoya karşı "keyfi ve kaprisli" uyarısının ve bu tür yatırımlar sunan planlara karşı "araştırma programı" tehdidinin "Herhangi bir hükümet tarafından yatırımların ne olduğu konusunda gelecekteki düzenlemeler için emsal teşkil edebileceğini" iddia ediyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk