Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

ABD Adalet Bakanlığı FTX’in Soruşturulması için Bağımsız Müfettiş Atanmasını İstedi

Bir mahkeme kaydına göre ABD Adalet Bakanlığı, FTX’in iflasının araştırılması için bağımsız bir müfettişin görevlendirilmesini talep etti.

2 Aralık 2022 16:42

Güncellenme: 2 Aralık 2022 17:06

Bir mahkeme dosyasına göre ABD Adalet Bakanlığı, kripto para borsası FTX’in batışına ilişkin bağımsız bir soruşturma talep ediyor.


Şu anda zaten Sam Bankman-Fried’ın kripto şirketinin iflas edişi hakkında bir inceleme yürüten Bakanlık, iflas mahkemesinden potansiyel suçları araştırmaya yönelik bağımsız bir müfettiş atamasını istedi.


Adalet Bakanlığı Bilirkişisi Andrew R. Vara, dosyada “Bir müfettiş, dolandırıcılık, sahtekarlık, suistimal ve kötü yönetim iddialarını araştırabilir” diye yazdı. Aynı dosyada FTX’in çöküşünün Amerikan tarihinde yaşanan en hızlı büyük şirket batışı olduğu da belirtildi.


Vara, eski CEO Bankman-Fried’ın diğer yöneticilerle birlikte şirketi hatalı yönettiği ya da dolandırıcılık yaptığına dair iddialara inanmak için önemli bir noktalar bulunduğunu kaydetti. Bu nedenle mahkemenin bağımsız bir müfettiş atamasını onaylaması gerektiğini belirtti.


FTX’in yeni CEO’su John Jay Ray III, şirketin başına geçtikten kısa bir süre sonra mahkeme kayıtlarında şirketin fonlarının kötüye kullanıldığını, bunun içinde şirket personeli için Bahamalar’dan mülk satın almanın da bulunduğunu belirtmişti.


Bloomberg dünkü bir haberinde New York eyaleti güney bölgesi Savcılık kurumu ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) savcılarının FTX’le birlikte çalışan kripto yatırımcıları ve ticari şirketlerden bilgi istediği yazıldı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Merkeziyetsiz Finansın ARC Reaktörü: RWA Tokenizasyonu

30 Eylül 2023 11:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk