Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

AB Bankacılık Otoritesi Kripto Düzenlemesi İçin Personel Bulamamaktan Şikayetçi

Avrupa Bankacılık Otoritesi başkanı José Manuel Campa, Financial Times'a kurumun henüz dijital varlıkları denetleme kapasitesine sahip olmadığından endişe ettiğini söyledi.

27 Temmuz 2022 13:53

Güncellenme: 27 Temmuz 2022 16:12

Avrupa Birliği'nin bankacılık düzenleyicisi, 2025 yılına kadar yürürlüğe girmesi beklenen yeni kripto kurallarını nasıl uygulayacağı konusunda kaygılı.


Financial Times'a konuşan, Avrupa Bankacılık Otoritesi Başkanı José Manuel Campa, kurumun henüz dijital varlıkları denetleme kapasitesine sahip olmadığını söyledi. Çarşamba günü yayınlanan röportajında Campa, yüksek talep olduğu için kripto yeteneklerine sahip uzman personeli işe almanın ve elde tutmanın büyük bir sorun olduğunu söyledi.


AB kısa süre önce, stabilcoin’lere yoğun bir şekilde odaklanan ve 27 üye ülkenin tamamında uygulanacak olan Kripto Varlıklar Piyasası (MiCA) mevzuatını sonuçlandırdı. Ayrıntıların da yasalaşarak yürürlüğe girmesi için daha uzun bir yolculuk var. Üstelik bu kurallar uygulanırken ortaya çıkacak yeni ayrıntılar nedeniyle daha fazla kural koymak gerekebilir. Campa, kriptolar hakkında FT'ye "Üç yıl içinde tahmin edemediğim başka kullanımlara ulaşmış ve dönüşmüş olabilir” dedi.


Campa, FT'ye verdiği demeçte, EBA'nın AB tarafından verilen yeni yetkilerini uygulama ve lojistik planlama konusunda endişeli olduğunu söyledi. Campa’ya göre, kurum ææ2025 yılına kadar hangi kripto para birimlerini denetleyeceğini bilemeyecek.
Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Nisan Ayı İstihdam Verileri Beklenenin Altında Kaldı, BTC Yükseliyor

4 Mayıs 2024 13:04

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk