Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

AAX’in Yeniden Açılabilmesi Sermaye Artırımına Bağlı

Borsa, piyasaları suçlayıp Pazar günü faaliyetlerini kapattı ancak FTX’e maruz kaldığını reddetti.

16 Kasım 2022 09:13

Güncellenme: 16 Kasım 2022 10:31

Hong Kong borsası AAX, yaptığı açıklamada, AAX'in bu hafta sonunda tekrar açılıp açılmayacağının borsanın daha fazla sermaye artırmasına bağlı olduğunu, olası bir başarısızlık halinde ise borsanın yasal işleme başvurmak zorunda kalabileceğini duyurdu.


AAX, adı açıklanmayan üçüncü taraf iş ortağının başarısızlığının, hiçbir bir ödeme yapmadan önce müşteri bakiyelerini doğrulaması gerektiği anlamını taşıdığını belirterek Pazar günü geçici olarak kapanmıştı.


Bu açıklama daha sonra, şirketin web sitesinde, kendi ağından ve sektör genelinde daha çok sermaye toplamak için acele ettiğini söyleyen bir açıklamayla değiştirildi.


Açıklamada “AAX, bu hafta sonuna kadar ek sermaye tedarik edebilirse hizmetlerine yeniden devam edebilir ancak operasyonları yeniden başlatacak fonu bulamazsa, AAX varlıkların dağıtımını güvence altına almak için yasal prosedürleri başlatmayı taahhüt ediyor” ifadeleri kullanıldı.


Şirket, kapanmanın gerçek nedenlerini yanlış açıklamış olabileceğini kabul etse de, hiçbir fonun tehlikeye atılmadığını ve varlıkların korsanlarının tehdidi altında olmadığını da söyledi.


AAX, Pazar günü kapanmanın nedeni olarak çalkantılı piyasaları işaret etti ancak Alameda’nın bilançosundaki sorunları gösteren CoinDesk haberinin ardından başlayan süreçte iflas eden FTX’e maruz kaldığını ise reddetti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tahmin Piyasaları Donald Trump’ın Kaybedeceğini Öngörüyor

25 Mayıs 2024 21:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk