Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

A16z, Golden İçin 40 Milyon Dolarlık Tura Öncülük Ediyor

Protokol, kullanıcıları doğru bilgi girmelerine teşvik etmek için token kullanacak.

4 Ekim 2022 11:41

Güncellenme: 4 Ekim 2022 14:28

Web3 veri girişimi Golden’ın web sitesindeki bir paylaşıma göre, tanınmış risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz'in (a16z) kripto kolu tarafından yönetilen bir B Serisi turunda 40 milyon dolar topladı. Toplam finansmanı 60 milyon dolara çıkaran sermaye, Golden'ın merkeziyetsiz ve teşvik edilmiş veri protokolünü oluşturmasına yardımcı olacak.


A16z'nin kurucu ortağı Marc Andreessen daha önce Golden'ın yönetim kurulunda görev yapmıştı ve şimdi de a16z ortağı Ali Yahya yönetim kuruluna katılacak. A16zMayıs ayında dördüncü kripto odaklı risk sermayesi fonu için 4.5 milyar dolarlık bir taahhütle sektörde yeni bir rekor kırdı.


Golden kurucusu ve CEO'su Jude Gomila "Bilgi parçalar halindedir; güvenilir bilgi bulmak için merkezi depolardakişisel web sayfalarında, haber sitelerinde, bloglarda ve özel veritabanlarında arama yapılması gerekir. Dünyabilgiyi keşfetmekkatkıda bulunmak ve doğrulamak için standartlaştırılmış bir arayüze sahip değil, "dedi ve sözlerine şunu ekledi, "Bu arayüzü ölçeklenebilir bir şekilde oluşturmak sadece veri gerektirmez; veri girişi, doğrulama ve yönetişim için teşviklerin geliştirilmesini gerektirir."


Blokzincir destekli Golden protokolü, temel olarak doğru verileri sağlayanlara ve verilerin doğru olduğunu doğrulayan doğrulayıcılara token’lar aracılığıyla finansal teşvikler sağlamak için tasarlandı. Bu doğrultuda yanlış bilgiler cezalandırılacaktır. Kuruluşlar ise verilere erişmek ve verileri kullanmak için ödeme yapabilecek.


Altın protokol şu anda testnet'te ve ana lansmanı 2023'ün ikinci çeyreği için planlanıyor.


Turdaki diğer yatırımcılar arasında Protocol Labs ve kurucusu Juan Benet, Solana’nın kurucusu Raj Gokal ve Dropbox'ın kurucu ortağı ve eski CTO’su Arash Ferdowsi yer aldı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Zekâ Ağlarında Gizlilik Labirenti: Gözetim Toplumu Çerçevesinde AI ve Blockchain İlişkisi

3 Aralık 2023 15:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk