Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Ownera'dan 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turu

Ownera, aralarında JPMorgan’ın da olduğu yatırımcılardan 20 milyon dolarlık fon aldı.

15 Eylül 2022 12:31

Güncellenme: 15 Eylül 2022 13:45

Geleneksel finans dünyası varlıklarının tokenize edilmesine yönelik altyapı geliştiren Ownera adlı startup, Seri A yatırım turunda aralarında JP Morgan ve özel varlık yönetimi şirketi LRC Group’un da olduğu finansörlerden 20 milyon dolarlık yatırım aldı.


Ownera, tokenize edilmiş platformlar ve geleneksel finans şirketleri tarafından kurulmuş ticaret arayüzlerini birbirlerine bağlamayı hedefliyor. Platform, açık kaynak FINP2P protokoloü tabanlı ve her türlü menkul kıymet tokenizasyon motorunu herhangi bir kamuya açık veya özel blokzincir üzerinde destekliyor. Kullanıcıların bir birleşik dijital menkul kıymetler cüzdanı bulunuyor ve bu cüzdanla kullanıcılar tokenize edilmiş varlıklarla yatırım, alım-satım, kredi verme veya ödünç alma yapabiliyor.


JPMorgan, geçen yıl kripto alanına giren ilk büyük bankalardan biri. Banka, kurumsal müşterilerine yaklaşık 45 milyon dolara ulaşan iki farklı fon yoluyla Bitcoin satın alma hizmeti sunuyor. Söz konusu Ownera yatırımı, geleneksel finansın Ayı Piyasası’nın koşullarında bile blokzincir teknolojisine sırtını çevirmediğinin bir göstergesi.


Ownera kurucu ortağı ve CEO’su Ami Ben-David, menkul kıymetlerin tokenize edilmesinin potansiyel olarak trilyonlarca doların dijitalleşmesi anlamına geldiğini söylüyor. Ben-David, “Piyasada finansal kurumlar tarafından geliştirilen düzinelerce platform var. Bizim işimiz bu platformları açık kaynak ağını kullanarak tek bir global dağıtım ve likidite ağına bağlayan tarafsız bir katman olmak” diyor. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin ve VeChain için Yükseliş Görünümü

16 Şubat 2024 18:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk