Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Meta, Kripto Çöküşüne Rağmen Dijital Koleksiyon Planını Onayladı

Yeni fintech başkanı Stephane Kasriel, şirketin NFT'leri kullanıcılarına buluşturma planlarının "hiçbir şekilde" değişmediğini söyledi.

6 Temmuz 2022 12:26

Güncellenme: 6 Temmuz 2022 12:42

Facebook'un ana şirketi Meta (META), kripto para birimi piyasasındaki son keskin gerilemeden kararlı bir şekilde kullanıcılarıyla dijital koleksiyonlarını ile bir araya getirme planlarına devam edecek.

 

  • Meta'nın yeni fintech başkanı Stephane Kasriel, Financial Times ile yaptığı röportajda, şirketin NFT'ler etrafındaki planlarının "hiçbir şekilde" değişmediğini söyledi.

 

  • Kasriel, "Meta, bugün uygulamalarımızı dijital koleksiyonları toplayabilmek için kullanan yüz milyonlarca, milyarlarca insan ve potansiyel olarak sanal ve dijital ürünler yaratabilecek milyonlarca içerik oluşturucu için platformlarımız aracılığıyla satabilmek için bir fırsat olarak görüyor," dedi.

 

  • Blockchain endüstrisinin, ilk hevesin ayı piyasasında çöktüğü ve birçok sektörün hayatta kalamadığı ve "hype cycle" gerçekleştirdiğini de sözlerine ekledi.

 

  • Meta, NFT'leri, içerik oluşturucuları Facebook veya Instagram'a geri çekmek için bir fırsat olarak gördü; aksi takdirde içeriklerinden para kazanmaları için bir araç vererek TikTok'a doğru sürükleniyor olabilirler.

 

  • Sosyal medya devi, geçen yıl Ekim ayında şirket adını Facebook'tan Meta'ya değiştirdiğinde, NFT'ler tarafından temsil edilen dijital koleksiyonların satın alındığı, satıldığı ve toplandığı bir metaverse oluşturma planlarınayla, dijital varlık endüstrisi için hedeflerini açıkça ortaya koydu.

 

  • Bu ayın başında Meta, Facebook'ta seçilen kullanıcılar arasında Polygon ve Ethereum tabanlı NFT'leri test etmeye başladı.

 

  • Meta, CoinDesk'in daha fazla açıklama talebine hemen yanıt vermedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk