Layer 2

E-Bülten

Şirketler

7 Gizli Coin Liste Dışı

Huobi kripto borsası, gelecek hafta 7 gizli coin’i listeden çıkartacağını açıkladı.

13 Eylül 2022 12:03

Güncellenme: 13 Eylül 2022 17:00

Kripto borsası Huobi Global, 19 Eylül’den itibaren yedi privacy token’ı (gizlilik tabanlı token) bu tip token’lar üzerinde yapılacak detaylı bir inceleme sürecinde listeden çıkaracağını açıkladı.


Dash (DASH), decred (DCR), firo (FIRO), monero (XMR), verge (XVG), zcash (ZEC) ve horizen (ZEN) token’larının hem spot hem de vadeli işlemleri geçen Salı günü durdurulmuştu.


DASH, DCR, FIRO, XMR, XVG, ZEC ve ZEN için yatırım işlemleri Pazartesi TSİ 11.00’de durdurulacak ancak çekim işlemleri devam edecek.


Huobi bu hareketin en son finansal düzenlemeler kapsamında yapıldığını belirtti.


Privacy coin’ler ağlarındaki para akışını anlaşılmaz hale getirerek anonimlik sağlıyor. Yani kimin kime para gönderdiğini bulmak çok zorlaşıyor. Bu da finansal aktivitelerinin izlenmesini istemeyen kişilere avantaj sağlıyor.


8 Ağustos’ta Ethereum blokzinciri üzerinde gizli işlemler yapmayı sağlayan Tornado Cash’in ABD’de kullanımı yasaklanmış, bu da gizli protokoller ve gizli coin’ler üzerindeki tartışmaları arttırmıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk