Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

3AC Kurucularına Ait İflas Borsası, Alacakları Portföy Marjı Olarak Sunacak

Open Exchange CEO'su Leslie Lamb, bir Twitter sohbet odasında soruları yanıtladı.

10 Mart 2023 09:15

Güncellenme: 10 Mart 2023 12:44

İflas eden hedge fonu Three Arrows Capital'ın (3AC) kurucuları Zhu Su ve Kyle Davies geçen ay, "kripto alacak ticareti ve vadeli işlem yapmak amacıyla, dünyanın ilk halka açık pazar yeri" olarak adlandırdıkları" Open Exchange'i hayata geçirmek için sorunlu kripto borsası CoinFLEX'in kurucu ortaklarıyla iş birliği başlattı.


OPNX CEO'su Leslie Lamb, bir twitter sohbet odasında, kısaltması OPNX olan borsanın, kullanıcı bakiyeleri için sıfır kanıt denetimi ve FTX'in öncülüğünü yaptığı portföy marjı imkanı sunacağını açıkladı. Lamb, iflas sonrası alacakları marj olarak kullanabileceklerini ve bunları kamuya açık bir sipariş defteri üzerinden satabileceklerini de belirtti.


Kısa süre önce Seyşeller mahkemesinden yeniden yapılandırma planı için onay alan CoinFLEX'e ait yerel token FLEX, son 24 saatte kaydettiği %0,78 artışın ardından şu anda 1,75 dolardan işlem görüyor.


Su ve Davies'in bir çift saygın kripto fonu yöneticisi olarak yolculuğu, Three Arrows Capital'ın alış temelli stratejisinin 60 milyar dolarlık Terra ekosisteminin çökmesinden sonra alt üst olduğu geçen yılki piyasa türbülansı sırasında zirveye ulaşmıştı. Fon daha sonra tasfiye edilmiş ve neredeyse tüm kripto kreditörlerine bulaşan bir piyasa krizine yol açmıştı.


OPNX platformu, önümüzdeki yıllarda olgunlaşabilecek kripto piyasasında yatırımcıların iflas sonrası alacakları satın almalarına olanak tanıyacak. Örneğin, FTX'ten tahsili yapılamayan alacaklar şu anda tezgâh üstü piyasalarda bir dolara karşılık yaklaşık 20 sentle devrediliyor.  


Open Exchange, yaklaşık 20 milyar dolara ulaşan, kripto kaynaklı iflas alacaklarının ticaretini yapmak üzere Şubat ayında faaliyete sokulmuştu.


The Block, Aralık ayındaki haberinde,Three Arrow Capital’ın tasfiyesi üzerine çalışan Teneo şirketi tarafından hazırlanan bir belgedeki verilere gönderme yaparak, iflas etmiş kripto hedge fonu Three Arrows Capital'in (3AC), Temmuz ayındaki varlıklarının yaklaşık 1 milyar dolar değerinde olduğunu tahmin ettiğini bildirdi.


Söz konusu belge alacaklılara gönderilirken, varlıkların, 37 milyon dolar değerinde fiat para, yaklaşık 238 milyon dolarlık token, yaklaşık 22 milyon dolar değerinde NFT ve 502 milyon dolar değerinde girişimle diğer farklı yatırımları içerdiği belirtildi.


Teneo konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Genel olarak kripto dünyasında yaşanan volatil durum nedeniyle, şirketin elinde tuttuğu önemli sayıdaki likit olmayan yatırımlarla birlikte, tasfiye süreci devam ederken ne kadar iyileşme sağlanacağı şu anda belirsiz” ifadelerini kullandı.Daha Fazla Oku

    3ACcoinFLEXOPNX

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Alibaba’da Yeniden Yapılanma Dönemi

29 Mart 2023 13:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk