Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

3AC Kurucu Ortağı Kyle Davies: “Şirket İflas Ettiği için Özür Dileyecek Değilim”

Davies, hapis cezasını geciktirmek ve uzlaşma talep etmek için Singapur’a hemen dönmeyeceğini belirtti.

20 Mart 2024 12:57

Güncellenme: 20 Mart 2024 13:09

İflas eden Three Arrows Capital’ın (3AC) kurucu ortağı Kyle Davies, kripto hedge fonunun iflası dolayısıyla üzgün olmadığını belirtti. Davies, 19 Mart’ta Unchained Podcast’e konuştu.


“Şirket iflasa sürüklendiği için üzgün müyüm? Hayır. Hemen hemen her şirket iflas etmez mi zaten?” diyen Davies, şöyle devam etti: “Burada önemli olan firmaların iflasın ardından nasıl aksiyon aldıkları. Elimizden gelenin en iyisini yaptık ve yapmaya çalışıyoruz. Hatta bir sonraki Three Arrows için tavsiye vermeye hazır durumdayız.”


Three Arrows’u 2012’de kuran Kyle Davies ve Su Zhu, 2022’nin ortalarında kripto piyasasındaki düşüşle birlikte çok ağır kayıplar yaşadı. Aldıkları hasar, 3AC iflas sürecinin Britanya Virjin Adaları’ndan Singapur ve ABD’ye kadar uzamasına yol açtı.


Zhu, Eylül 2023’te 3AC’nin tasfiyesi sırasında sorumluluklarını yerine getirmemesi sebebiyle Singapur havaalanında tutukladı ve dört ay hapis cezasına çarptırıldı. Aralık 2023’te ise standart hükümlere dayalı olarak iyi hal indirimiyle serbest bırakıldı.


Zhu’nun Singapur’a gitmeye çalışması sırasında hem kendisinin hem de ortağının mahkeme tarihinden bihaber olduklarını belirten Davies, mahkemeye saygısızlık ettiklerini kabul etti ve Zhu’nun bu yüzden tutuklandığını bildirdi.


“Belki de mahkeme tarihi hakkında bizi bilgilendirmedikleri için avukatlarımızı kovmamız gerekirdi” diyen Davies, Singapur vatandaşlığı almak için ABD vatandaşlığından vazgeçmişti. Şimdi ise Zhu’yla benzer bir duruma düşmemek adına Singapur’a dönmüyor. Davies’e göre, görüşmeler devam ediyor ve uzlaşmaya varılabilir.


Ailesi ABD’de bulunan Davies, ülkeye dönmemek için herhangi bir sebep görmese de en azından bu süre zarfında dönmeyi düşünmediğini belirtti. Avrupa’da olduğunu söyleyen kurucu ortak, New York Magazine ile röportajı sırasında Portekiz’de olup olmadığı sorusunu yanıtsız bırakmıştı.


3AC kurucuları, Nisan 2023’te Dubai’de bir iflas alacaklıları borsası olan OPNX’i kurdu. Faaliyete geçmesinden bir ay sonra düzenlenmemiş bir borsa olduğu için Dubai’nin kripto düzenleyicisi tarafından uyarı alan OPNX, Şubat 2024 itibarıyla kapatıldı.


OPNX tüm bunlara rağmen boğa koşusu sırasında $LAMB olarak yeniden piyasaya sürüldü.


Daha Fazla Oku

    3ACOPNXkyle daviesiflaskripto borsası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk