Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

21.co’ya 25 Milyon Dolarlık Yatırım

21Shares’in ana şirketi 21.co, yapılan bir finans turunda 25 milyon dolar yatırım aldı.

7 Eylül 2022 10:14

Güncellenme: 7 Eylül 2022 13:14

Kripto yatırım şirketi 21.co, bir finansman turunda 25 milyon dolarlık yatırım aldı ve değerlemesi 2 milyar dolara çıktı. Şirket bu yatırımla yeni kripto ürünleri geliştirecek ve faaliyetlerini farklı coğrafyalara genişletecek.


İsviçre menşeli firma, en büyük kripto yatırım ürünü (ETP) sağlayıcılarından biri olan 21Shares’in de ana şirketi.


Yatırım firması Marshall Wace liderliğinde yapılan tur bazıları tarafından ‘kripto kışı’ olarak adlandırılan bir dönemde yapıldı. Toplam kripto piyasasının değeri Kasım ayından beri 3 trilyon dolardan 1 trilyon dolara düştü.


Öte yandan, 21Shares kurucu ortakları Hany Rashwan ve Ophelia Snyder CoinDesk’e yaptıkları açıklamada böyle bir ortamda olmalarına rağmen kârlılık, gelir yaratma ve yönetim altındaki varlıklardaki büyüme sayesinde yatırım alabildiklerini belirtti. Şirket, Avrupa’nın dışına çıkarak faaliyetlerini Avustralya ve Orta Doğu’da genişletmek istiyor.


Şirketin yönetim altındaki varlıklarının değeri Kasım’da kripto piyasası düşmeye başlamadan önce 3 milyar dolara kadar yükselmişti.


Rashwan daha önce yaptığı bir röportajda “Ayı piyasalarının gelişmek için en iyi zamanlar olduğunu düşünüyoruz” demişti.


Turda diğer yatırımcılar arasında Collab+Currency, Quiet Ventures, ETFS Capital ve Valor Equity Partners bulunuyordu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Paradigm’den MATIC, SOL, XRP Opsiyonları için 'Blok Ticareti' İmkânı

14 Mayıs 2024 14:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk