Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

“2024’e hisse tarafındaki yatırımlar, Bitcoin ödül yarılanması ve spor heyecanı damgasını vuracak”

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri yeni yıla dair öngörülerini ve planlarını paylaştı.

5 Ocak 2024 12:01

Güncellenme: 5 Ocak 2024 12:11

2023’te 10.kuruluş yılını kutlayan BtcTurk, yoluna artık yeni nesil self servis finansal şirketler grubu olarak devam ediyor. 


BTCTurk CEO'su Güneri, yeni yıl mesajında 2024’te hisse tarafında yeniliklere imza atacaklarını, kriptopara tarafında ise Bitcoin’in Halving dönemini karşılayacaklarını söyledi. Türk sporunun en büyük paydaşlarından biri olduklarını hatırlatan Güneri, “Ayrıca Avrupa Futbol Şampiyonası ve Paris’te gerçekleşecek uluslararası oyunlar nedeniyle 2024 spor odaklı bir yıl olacak” diye konuştu.

 

10. yılında yeni nesil self servis finansal şirketler grubuna dönüştü

2023’ü değerlendiren Özgür Güneri, “Bitcoin ve kriptopara sektöründeki 10 yıllık deneyimimiz, yönetici kadromuzun 30 yıllık mesleki tecrübesi ve 800 kişiyi aşan birbirinden kıymetli çalışanlarımızla birlikte BtcTurk ana markası altında BtcTurk Kripto, BtcTurk Hisse, BtcTurk Teknoloji, BtcTurk Girişim, BtcTurk Cüzdan ve BtcTurk Destek şirketleriyle Türkiye’nin finans evrenine yeni seçenekler sunan bir markalar topluluğuna dönüştük. 


Yolumuza artık yeni nesil uçtan uca self servis bir finansal şirketler grubu olarak devam ediyoruz. Yeni süreçteki en önemli atılımlarımızdan biri ise, kullanıcılarımızın geleneksel sermaye piyasalarında hisse alım satımı yapabilme imkânına kavuşmasıdır. BtcTurk kullanıcıları ‘BtcTurk Hisse’ uygulamasıyla artık Borsa İstanbul’da işlem yapabiliyor. Burada, şirket yapılanmamızı da SPK kurallarına uygun şekilde yeniden yapılandırdık. Kripto hizmetlerini verdiğimiz BtcTurk Kripto, Eliptik Yazılım A.Ş. uygulaması olarak faaliyet gösterirken BtcTurk Hisse, Eliptik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. uygulaması olarak faaliyet gösteriyor.


Genişleyen faaliyet alanlarımızla ikinci 10 yılımıza girişimizi, sanat ve spor dünyasında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle geniş kitleleri kucaklayarak kutladık. ‘BtcTurk 10. Yıl Konserleri’ kapsamında İstanbul, Bodrum, Çeşme ve Altınoluk’ta 82 konser gerçekleştirdik. Bitcoin ve BtcTurk’ün 10 yıllık macerasını konu alan bir belgesel hazırladık. Birkaç yıldır sürdürdüğümüz futbol, voleybol ve emilli takım sponsorluklarımızı yenileyerek Türk sporunun milli düzeydeki en büyük paydaşı olmaya devam ettik. Özetle 2023 yılı tam anlamıyla ‘Hep Dahası Var’ diyerek güncellediğimiz yeni mottomuza uygun şekilde geçti” diye konuştu.


Depremde yardım kuruluşları için bağış odaklı kriptopara cüzdanları oluşturuldu

Geçen yılın başında meydana gelen ve Türkiye’nin karşılaştığı en büyük felaketlerden biri olan Kahramanmaraş depremini hatırlatan Özgür Güneri, BtcTurk olarak hem doğrudan bağış yaptıklarını hem de başta AFAD ve Kızılay olmak üzere çeşitli yardım kuruluşları için cüzdanlar oluşturarak, bu kuruluşların Bitcoin ve kriptopara ile bağış alabilmesine yönelik altyapıyı sağladıklarını belirtti. 


“2024’de Bitcoin ödül yarılanması, futbol ve uluslararası oyunları konuşacağız”

BtcTurk CEO’su, 2024’te hem finans hem de spor ekosisteminde heyecan verici gelişmeleri olacağına dikkat çekti. 


Güneri, yeni yıl hedef ve beklentilerini şöyle ifade etti: ”Yeni yılda artık daha geniş misyona sahip bir şirketi olarak yolumuza devam ediyoruz. BtcTurk Hisse tarafında yatırımcıları cezbedecek yeni adımlarla hizmet yelpazemizi genişleteceğiz. Yurt dışı borsalarını da hizmetlerimize eklemeyi planlıyoruz. 


Bitcoin ve kriptopara dünyası açısından 2024 önemli bir yıl. Bitcoin 15. yılına girerken, Nisan ayında 4 yıldır beklenen Halving yani ödül yarılanması dönemini karşılayacağız. En son 2020 yılında gerçekleşen Bitcoin Halving’i sonrasında, uzun bir süre Bitcoin’de yukarı yönlü hareketler görmüştük. 2012 ve 2016 yıllarında yaşanan Halving dönemlerinden sonra da benzer fiyat hareketleri gerçekleşmişti. Eğer döngüler eskisi gibi devam ederse 2024 yılının hareketli geçeceğini söyleyebiliriz.” 


Güneri’ye göre 2024’ün önemli bir başka başlığı da spor olacak

BtcTurk CEO’su şunları söyledi: “2020’den bu yana Milli Futbol Takımları Ana Sponsoruyuz. A Milli Futbol Takımımız bu yaz gerçekleştirilecek Avrupa Futbol Şampiyonası EURO 2024’e katılacak. 2021’den bu yana da Milli Voleybol Takımları Ana Sponsoruyuz. Filenin Sultanları 2023’te hem Milletler Ligi hem de Avrupa Şampiyonu oldu ve dünyanın 1 numaralı takımı olarak voleybol dünyasındaki yerini aldı. Bu yıl Paris’teki uluslararası oyunlarda da podyuma çıkmalarını bekliyoruz. Farklı branşlarda ülkemizi en üst düzeyde temsil edecek 21 bireysel sporcumuzun da yine destekçisi olacağız. 2024 yılında 6 milyona yakın kullanıcımızla beraber spor ve sanat başta olmak üzere yeni neslin yanında olmayı sürdüreceğiz.”  


Daha Fazla Oku

    BtcTurközgür günerisporBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ETH ETF İhraççıları Fonlarını Önümüzdeki Salı Ticarete Açabilecek

16 Temmuz 2024 11:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk