Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

10 Milyon Dolar Toplayan Homium, Avalanche'ta Konut Kredileri Tokenize Ediyor

Şu anda Colorado'da mevcut olan kredilerin diğer eyaletlere yayılması planlanıyor.

16 Nisan 2024 17:11

Güncellenme: 16 Nisan 2024 17:37

Gayrimenkul ipotek kredisi ve menkul kıymetleştirme platformu olan Homium, Avalanche'daki ilk konut kredisi ile faaliyetlerine başladı.


Gelişme, gerçek dünya varlıkları (RWA'lar) tokenizasyonunun daha popüler hale gelmeye devam etmesiyle gerçekleşti. Birçok gözlemci, pazarın önümüzdeki on yıl içerisinde 10 trilyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor. 


Şu anlık Colorado’da başlatılan Homium kredilerinin diğer eyaletlere de yayılması planlanıyor. Ev sahipleri, krediyi güvence altına almak adına evlerin fiyat artışının bir kısmını taahhüt ediyor. Yatırımcılar yani krediyi finanse edenler ise Homium’da yer alan ortak değer konut kredileri havuzundan fiyat artışını takip eden tokenize edilmiş varlıklar elde ediyor.


Basın açıklamasına göre amaç, ev sermayesini serbest bırakmaya yardımcı olmak ve çeşitli senaryolarda konut satın alınabilirlik sorunlarını ele almak. Ayrıca Homium, ev sahibi öz sermayesi tarafından desteklenen dijital menkul kıymetler aracılığıyla kurumsal yatırımcılara yatırım yapılabilir bir varlık sunuyor.


Homium CEO'su Tommy Mercein: "Homium, kurumsal yatırımcılar için değerli yeni bir varlık sınıfı oluşturuyor ve çekirdek portföylerinde ilişkisiz, enflasyon korumalı yeni bir getiri kaynağı sağlıyor."


Şirket, Sorenson Impact Group ve Avalanche'ın ekosistem fonu Blizzard liderliğindeki A Serisi finansman turunda 10 milyon dolar topladı.


Avalanche, geçtiğimiz yıl temmuz ayında layer-1 ağında oluşturulan tokenize varlıkları satın almak için 50 milyon dolar ayırmıştı.


Daha Fazla Oku

    rwahomiumavalanche

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk