Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Yeni Kurallarla Birlikte Birleşik Krallık Kolluk Kuvvetlerinin Kripto Üzerindeki Yetkisi Artacak

Artık kripto varlıklara el konulması gereken durumlarda tutuklama emrine gerek kalmayacak.

26 Nisan 2024 09:57

Güncellenme: 26 Nisan 2024 10:10

İngiltere İçişleri Bakanlığı, yaptığı basın açıklamasında kolluk kuvvetlerinin suç için kullanılan kripto varlıkları ele geçirmesine yardımcı olacak yeni yetkilerin yürürlüğe girdiğini bildirdi.


İçişleri Bakanlığı, yeni kurallarla birlikte polisin kripto varlıklara el koymadan önce tutuklama emrinin gerekmeyeceğini vurguladı. Kurallar, Birleşik Krallık Parlamentosu'nun geçen yıl kripto varlıklara daha hızlı el konulmasının temellerini atan bir suç yasasını kabul etmesinin ardından geldi.


Basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: "Kurallar, deneyimli suçlular anonimliklerini koruyabilseler veya denizaşırı ülkelerde bulunsalar bile, suçlu olarak elde ettikleri bilinen varlıklara el konulmasını kolaylaştıracak."


Ülke çapında kripto danışmanlarıyla birlikte çalışan polis, şimdiden yüz milyonlarca sterlin değerinde kripto ele geçirdi. Ulusal Suç Ajansı, ocak ayında 150 milyon dolarlık nakit ve kriptonun ele geçirilmesine yol açan uyuşturucu girişimini araştırmak için ABD Uyuşturucuyla Mücadele İdaresi ile birlikte çalışmıştı.


Basın açıklamasında konuşan Başsavcı Adrian Foster, şöyle ekledi: "Müfettişlerin ve savcıların, suçların değişken doğasına ayak uydurma kabiliyetine ve çevikliğine sahip olmaları hayati önem taşıyor. Alınan yeni önlemler, yasa dışı girişimlerde kullanılan kripto varlıklarını kısıtlama, dondurma veya imha etme yetkimize epey katkıda bulunacak."


Ayrıca yetkililer, mevzubahis kripto varlıkları kolluk kuvvetleri tarafından kontrol edilen bir cüzdana aktarabilecek. Buradaki kripto varlıklar kamu yararına kullanılmaya elverişli değilse dolaşıma geri dönmeyecek ve imha edilecekler.


Basın bültenine göre imha edilebilecek varlık türlerinden biri de gizlilik sağlayan privacy coin’ler.


İçişleri Bakanı James Cleverly: "Bu reformlar ulusal güvenliğimizi de artıracak. IŞİD gibi terör örgütlerinin kripto yoluyla para topladığı biliniyor ve bu yeni yetkiler, kurumlarımızın onların varlıklarını daha kolay ellerinden almalarını sağlayacak."


Daha Fazla Oku

    birleşik krallıkİngilterekripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Mayıs Ayında Yatay Seyretti, BTC Yeniden Yükselişte

12 Haziran 2024 19:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk