Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

“Yeni Dijital Varlık Normları FTX Tarzı Kayıpları Önleyebilir”

Geleneksel finans standart belirleyicisi, sektördeki iflas dalgası sürerken yeni dijital varlık tanımları yaptı.

27 Ocak 2023 09:56

Güncellenme: 27 Ocak 2023 12:25

Uluslararası Swaplar ve Türevler Derneği (ISDA), yayınladığı bir makalede, yeni dijital varlık standartlarının iflas eden kripto borsası FTX'in karşılaştığı yasal karışıklıkları önleyebileceğini belirtti.


JPMorgan Chase ve HSBC gibi büyük bankaların da aralarında olduğu 1000 üyesi bulunan ISDA, yeni dijital varlık standartları ve kripto iflasları için rehberlik sunuyor.


ISDA CEO'su Scott O'Malia yaptığı açıklamada, "Kripto sektöründe son dönemde yaşanan hayal kırıklıkları, her iki taraf için de açık, tutarlı bir sözleşmenin gerekli olduğunun önemini gösterdi” dedi.


ISDA’nın rehberlik çabası aynı zamanda alacaklıların uzun süren iflas davalarında zor durumda kalmalarını önlemeyi amaçlıyor.


Söz konusu makalede, "FTX'in çöküşü, sahiplik normlarının kripto para piyasalarında henüz gelişme aşamasında olduğunu ya da var olmayabileceğini gösterdi. Bu karmaşık durum, piyasadaki oyuncular tarafından net olarak anlaşılmazsa veya riskler doğru yönetilmezse büyük sermaye kayıplarına neden olabilir” ifadelerine yer verildi.


Kripto kredi kuruluşu Celsius Network ve BlockFi, broker Voyager Digital ve kripto borsası FTX ile CoinDesk'in ana şirketi Digital Currency Group'a ait kripto kredi kuruluşu Genesis’in de içinde bulunduğu çok sayıda kripto şirketi iflas başvurusunda bulundu.Daha Fazla Oku

    ISDAdijital varlık normlarıFTXiflas

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Nasdaq Kripto Saklama Hizmetine Başlıyor

24 Mart 2023 17:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk