Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Yargıç, Bir Milyar Dolarlık Teklife “Şimdilik Devam” Dedi

New York mahkemesi, ABD hükümetinin 1 milyar dolarlık anlaşmayı durdurma talebini olası gecikmenin müşterilere zarar vereceği gerekçesiyle reddetti.

16 Mart 2023 11:38

Güncellenme: 16 Mart 2023 13:49

New York mahkemesindeki iflas yargıcı, Binance.US'un Voyager Digital’ın varlıklarını satın almak için yaptığı 1 milyar dolarlık teklifine,  ABD hükümetinin temyize kadar davaları askıya alma niyetini reddederek devam kararı verdi.


ABD Başsavcısı Damian Williams, ise kararın ardından yaptığı açıklamada, teklifin, Voyager Digital’ı ve personelini vergi ve menkul kıymetler kanunu ihlallerinden aklamayı amaçladığını belirterek değiştirilmesi ya da iptal edilmesi gerektiğini savunurken buna karşılık New York Güney Bölgesi yargıcı Michael Wiles ise daha önce onayladığı anlaşmanın böyle bir suruma yol açmadığını ve uzun süreli bir bekleme döneminin geçtiğimiz yıl Temmuz ayında iflasını açıklamasından bu yana kripto paralarına erişim sağlayamayan Voyager müşterilerine zarar vereceğini söyledi.


Wiles ayrıca, anlaşma maddelerinin herhangi bir düzenleyici kural karşıtlığı içermediğini ekledi ve gecikmelerin müşteriler için büyük bir sorun yarattığını ifade etti.


15 Mart'ta yürürlüğe girmesi planlanan Binance.US satın alımı, Voyager ‘ın kabul ettiği ayrı bir anlaşmayla daha önce 20 Mart'a kadar uzatıldı.


ABD hükümeti Salı günü oluşturduğu dava dosyasında önemli yasal engeller giderilirken, Binance.US tarafından iflas etmiş Voyager'ın varlıklarını satın almak için teklif edilen 1 milyar dolarlık anlaşmanın askıya alınması gerektiğini belirtmişti.


Bu hamle, anlaşmanın Voyager ve personelini vergi veya menkul kıymetler yasasını ihlal etmekten etkili bir şekilde temize çıkaracağından endişelenen, Adalet Bakanlığı'nın iflas davalarından sorumlu şubesi ABD Kayyum Heyeti'nin itirazını takip ediyor.


ABD Savcısı Damian Williams dava dosyasında, "Mahkeme, bu anlaşmadan önce Hükümete şimdi konuş ya da sonsuza dek sus diyemez" dedi. "İflas Kanunu'ndaki hiçbir şey, mahkemelerin tarafları geçmişteki ve gelecekteki davranışlarından dolayı Hükümete karşı olan yükümlülüklerinden muaf tutmasını kabul etmez" iafdelerini kullanmıştı.


Williams, temyizler yüksek mahkemelerde görüşülene kadar anlaşmanın onaylanmasının- ya da en azından hükümetin yasayı uygulayabilmesini sınırlayan kısımların- askıya alınması gerektiğini de belirtmişti.
Daha Fazla Oku

    Binance.usVoyageriflasteklif

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Merkeziyetsiz Finansın ARC Reaktörü: RWA Tokenizasyonu

30 Eylül 2023 11:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk