Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Web3’te Kadın

Web3’ü güçlendirmenin anahtarı kadınları güçlendirmek…

9 Kasım 2023 09:55

Güncellenme: 9 Kasım 2023 09:58

Web3'te kadınların güçlenmesi, daha hakkaniyetli ve inovatif bir blok zinciri ekosistemi oluşturmak için son derece önem taşıyor. Çeşitliliği ve kapsayıcılığı artırmak kadınların sunduğu yetenek ve bakış açılarının tamamından faydalanmaya imkan sağlıyor, bu da daha bütüncül ve dayanıklı blok zinciri çözümlerine yol açıyor. Yani bu durum sadece bireysel başarı için fırsatlar yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda bu sektörün, dönüştürmeyi hedeflediği dünyanın çeşitliliğini yansıtarak tüm endüstriyi güçlendiriyor. Söz konusu hedefe ulaşmak için ise eğitim, mentorluk ve kaynaklara erişim gibi pek çok konuda çıtayı ileri taşımak gerekiyor.


Binance Blockchain Week İstanbul 2023 etkinliğinin ikinci gününün inovasyon sahnesinde odak Web3’te kadınlar. Bu sahnede konuşma yapan Binance’den Deputy Chief Compliance Officer (CCO) & Global Money Laundering Reporting Officer (GMLRO) Kristen Hecht, konuşmasına kripto ve blokzincir endüstrisine tutkuyla bağlı bu kadar çok insanı görmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek başladı. Endüstrinin bazıları için yeni olarak kabul edilemeyeceğini belirten Hecht, pek çok insan için ise bu durumun geçerli olmadığını ekledi. Kendi kariyer yolculuğundan bahsederken kripto endüstrisinin kapsayıcılık vurgusunun bu alana geçiş yapmasında son derece etkili olduğunun altını çizdi. 


Özellikle Binance’in bu misyonuna ışık tutarken Binance’deki üst düzey liderlerin %35’inden fazlasının kadın olduğunu belirtti. Endüstrideki kadınların güçlendirilmesi için ekosistemdeki herkesin yardımına ihtiyaç duyduklarını belirtirken 2 önemli stratejiyi vurguladı: eğitim kaynaklarına eşit erişimi sağlamak ve işyerinde kapsayıcılık, hakkaniyet ve çeşitliliği artırmak.
Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk