Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Web3 ve Blockchain’in Kadınlara Sunduğu Fırsat Eşitliği

Kadınların fırsat eşitliği konusunda Blockchain endüstrisinin değer önerileri nasıl ayrışıyor?

9 Kasım 2023 11:38

Güncellenme: 9 Kasım 2023 11:40

Web3 ve blok zinciri teknolojileri, finans, teknoloji ve girişimcilik dünyasında kadınlara eşit fırsatlar sunma konusunda eşi benzeri olmayan fırsatlar sunuyor. Bu merkezi olmayan sistemler, finansal ve teknolojik kapsayıcılık konusunda tarihsel olarak engellerle karşılaşmış kadınlar için özellikle güç veriyor. Web3'ün sınırsız doğası, kadınların coğrafi kısıtlamalar olmadan küresel ağlarda yer almasına, projelerde işbirliği yapmasına ve bilgiye ve kaynaklara erişmesine olanak tanıyor.


Binance Blockchain Week İstanbul 2023 etkinliğinin ikinci gününün inovasyon sahnesi kapsamında Web3 ve blok zinciri ekosisteminin cinsiyet eşitsizliğini azaltma, inovasyonu teşvik etme ve daha kapsayıcı ve adil bir dijital ekonomi yaratma vaatlerini Binance CMO’su Rachel Conlan’dan dinledik.


Binance TR Pazarlama Direktörü Harika Eldoğan moderatörlüğünde gerçekleştirilen keyifli sohbetin başında Conlan’ın kariyer yolculuğunu dinledik. Spor ve eğlence endüstrisinden Web3’e geçiş yapan Conlan,  yalnızca cinsiyet eşitliğini değil herkesi kapsayan bir eşitlik anlayışına sahip olunması gerektiğini vurguladı. Binance kültürünün temelinde bu yaklaşımın yattığını eklerken merkeziyetsiz dünyanın sunduğu fırsatları tam anlamıyla hayata geçirebilmek ve sürdürülebilir modeller yaratmak için buna ihtiyacımız olduğunun altını çizdi. 


Aynı zihniyetlere sahip benzer insanların aynı ürün ve hizmetleri yaratacağını söyleyen Conlan, oyunu bir sonraki aşamaya taşımak için farklı zihniyetlerin birlikte çalışabilmesi, bu dünyada kendilerine yer bulabilmelerinin önemini anlattı. Binance Academy’nin bu doğrultuda hayata geçirdiği programların detaylarını paylaştı.


Web3 dünyasına girmesinin temelinde amaç arayışı ve etki yaratma isteği olduğunu anlatırken Web3’ün bu doğrultudaki vaatlerinin gerçekleştirilebilmesi için kitlelerin birlikte bu amaç için çalışmasına ihtiyaç duyulduğunu belirtti.Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk