Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

WazirX'in Kullanıcı Varlıklarının Yüzde 90'ı Binance Cüzdanlarında Tutuluyor

WazirX, “Biz sadece hacme göre Hindistan'ın en büyük kripto borsası değiliz, rezervlere göre de en büyük kripto borsasıyız" dedi.

11 Ocak 2023 16:35

Güncellenme: 11 Ocak 2023 16:43

Hindistan kripto borsası WazirX, rezerv kanıtı raporunu yayınlarken kullanıcılarına ait varlıkların yüzde 90'ını Binance cüzdanlarında tuttuğunu açıkladı.


Kripto varlıkları izleyen platform CoinGabbar, WazirX’e ait rezerv kanıtını yayınladı. WazirX'in ABD dolarına sabitlenmiş sabit kripto para USDT olarak 285 milyon dolar tutarında toplam kullanıcı varlığı bulunurken, kullanıcı varlıklarının yaklaşık yüzde 92'sine denk gelen 259,07 milyon dolar Binance cüzdanlarında, 26,45 milyon dolar ise farklı borsalarda tutuldu.


WazirX blogundan yapılan açıklamada, "WazirX'in sahip olduğu toplam varlıklar, WazirX'in, borsanın kullanıcıları adına sahip olduğu varlıklardan daha fazla durumda. Bundan dolayı sadece hacme göre Hindistan'ın en büyük kripto borsası değil, aynı zamanda rezervler kıyaslandığında da Hindistan'ın en büyük kripto borsasıyız” ifadeleri kullanıldı.


WazirX, açıklamanın devamında, “Kullanıcı varlıklarının yüzde 90'ı Binance’teki cüzdanlarda tutuluyor, yüzde 10'luk oran ise sıcak cüzdanlarda saklanıyor" dedi.


Geçtiğimiz Ağustos ayında, WazirX'in kurucu ortağı Nischal Shetty ve Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ) arasında WazirX'i kimin kontrol ettiğine dair yapılan Twitter tartışması düşünülünce WazirX’in açıklaması oldukça önemli bir yerde duruyor.


WazirX'in başkan yardımcısı Rajagopal Menon, "Kullanıcılara ait varlıklar Binance cüzdanlarında tutulsa da WazirX bize tokenların kontrolünü sağlayan uygulama programlama arayüzüne sahip" dedi.


Nischal Shetty de ekibinin bir süre önce, mülkiyet sorununu çözmek için Binance ile birkaç aydır görüştüğünü söyledi.


CoinGabbar'ın kurucu ortağı Sudeep Saxena, "Binance’in alt hesaplarında tutulan varlıklar WazirX'e ait fakat Binance'te tutuluyor” dedi.


Daha Fazla Oku

    WazirXBinancerezerv kanıtıusdtcüzdan

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
KuCoin Ventures, TON Ekosistemine 20 Bin Dolarlık Hibe Sağlayacak

1 Aralık 2023 17:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk