Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Upbit, Hükümet Baskısının Ardından Token Listeleme, Listeden Çıkarma Prosedürünü Yayınladı

Güney Kore'nin işlem hacimlerine göre en büyük borsası durumundaki Upbit'te listelenen tokenler, büyük hacimli piyasa hareketlerini görüyor.

6 Eylül 2022 08:43

Güncellenme: 6 Eylül 2022 12:18

Güney Kore’nin en büyük kripto borsası Upbit, Terra stabilcoin’in çökmesinin sonrasında gelen hükümet baskısına cevap olarak token listeleme prosedürü yayınladı.


Listeleme prosedürü, söz konusu projedeki şeffaf halin incelenmesini, işlemlerde desteği ve yatırımcıların adil şartlarda katılımını içerirken; listeden çıkarma prosedürü ise, yasa ihlali, teknolojik açıklardan yararlanılması, projenin terki ve kullanıcı korumalarını içeriyor.


Upbit, işlem hacimleri kıyaslandığında Güney Kore’nin en büyük kripto borsası konumunda bulunurken, listeleme ve listeden çıkarma uygulamaları fiyat haraketleri üzerinde etkili oluyor.


Upbit’te üst düzey bir yönetici CoinDesk'e yaptığı açıklamada, “Kripto para birimleri bakkallarda ya da büyük mağazalarda raflarda duran ürünlerden farklı değil, müşterilerin seçenekleri var. Herkes bezelye ve havuç yemek için alışveriş yapmıyor, tatlı isteyen de var” dedi ve “Meme madeni paraları gibi bazı paralar, menkul kıymetler veya başka emtialar için yapılmış bir sisteme normal bir şekilde girmez. Çoğu zaman yerel düzenlemeler bir pazarın rekabet gücüne karşı tutum alacaktır” ifadelerini kullandı.


Ülkedeki beş borsa, Haziran ayında Dijital Varlık Borsası Ortak Konseyi'ni kurmak için Kore Blok Zinciri Derneği'nden ayrılmıştı.


Upbit, bu aşamada, hükümeti uyarmak için politik taslaklar hazırlamayı planlayan kilit oyuncu rolü oynayacak.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk