Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Ukrayna, Kripto Bağışlarıyla Silah ve Drone Satın Aldı

Kripto harcamalarını detaylandıran bir raporda, ölümcül olmayan ekipmanların da satın alındığı da açıklandı.

18 Ağustos 2022 09:12

Güncellenme: 18 Ağustos 2022 12:02

Ukrayna hükümeti, Rusya'nın ülkeyi işgalinin ardından bağışlanan 60 milyon dolar değerindeki kripto parayla, ölümcül olmayan malzemelerin yanı sıra silahlar, insansız hava araçları (İHA'lar ve dronelar) ve dijital tüfek dürbünleri satın aldı. 

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, Twitter’dan paylaştığı iletide, hükümetin, kripto bağışları yoluyla elde ettiği 60 milyon dolarlık fonun 54 milyon dolarlık bölümünün ölümcül silahlar satın almak için ve bir İngiliz haber platformu başlatmak için kullanıldığını belirten bir listeyi gösterdi. Toplam 60 milyon dolarlık bağışın 6 milyon dolarlık bölümü ise henüz harcanmadı.Ukrayna'nın bağış web sitesindeki rakamlar Fedorov'un açıklamalarından farklı olsa da, drone ve ölümcül silah alımları doğrulanıyor.

Bornyakov, “Dijital Bakanlık olarak kriptoyu dönüştürdük ve Savunma Bakanlığı’na gönderdik. Onlar da ölümcül silahlara ihtiyaçları olduğuna karar verdiler. Savaştayız ve kendimizi her şekilde savunabiliriz" dedi. 

Ukrayna, Şubat ayında Rusya tarafından işgal edilmesinin ardından ülke savunmasını ve ekipmanını güçlendirmek için kripto bağışları kabul etmek için kampanyalar başlatmıştı.

Bornyakov, CoinDesk'e yaptığı açıklamada, Savunma Bakanlığı tarafından istenen ve 5 milyon dolardan fazla ödeme yapılan silahların ölümcül silahlar kapsamında olduğunu söyledi. 

Bornyakov, “Hangi ölümcül silahları satın aldığımızı Rusya'ya bildirmek istemiyoruz” dedi.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk