Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Türkiye’de Kadınlardan İlham Verici 4 Hikaye

Merkeziyetsiz dünyada kadınların ilham verici hikayeleri artıyor…

9 Kasım 2023 12:00

Güncellenme: 9 Kasım 2023 12:03

Binance Türkiye  tarafından kadınların sektörü dönüştürebileceği inancıyla hayata geçirilen mentorluk programının 25 mezunu Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınlara cesaret veriyor. Binance Türkiye Sosyal Medya Yöneticisi Tuğçe Bozkurt’un moderatörlüğünde gerçekleştirilen sohbette ilham verici 4 kadını dinledik.


Binance Angel Elif Aydın, Cave Currency Co-founder Ekin Albayrak, Crypto House Co-founder Filiz Yalçın ve Binance Angel Zeynep’in katıldığı keyifli sohbette ilk olarak katılımcıların kişisel hikayeleri konuşuldu. Farklı geçmişlere sahip bu 4 başarılı kadın, Binance Akademi ile tanışma süreçlerini ve kendilerini bu alanda nasıl geliştirdiklerini anlattılar. Başarının anahtarının her zaman eğitim olduğunu savunurken sektörde karşılaştıkları zorlukları da paylaştılar. Söz konusu zorluklara rağmen merkeziyetsiz dünyanın kadınlar için çok sayıda fırsat ve potansiyel barındırdığının altını çizerken hem kendilerinin hem de Binance’in bu kadınları desteklemeye gönülden hazır olduğunu eklediler.


İşte bu keyifli sohbetten öne çıkanlar:


Elif Aydın - Binance Angel


  • Eşinin teşvikiyle kripto dünyasına adım atan Elif Aydın, sektörde karşılaştığı en büyük zorluğun trendlerin hızı olduğunu söyledi. Trendler bu hızda ilerlerken kendilerinin bu değişimleri iyi okumaları ve yenilikleri öğrenmeleri gerektiğini ifade etti.

Ekin Albayrak - Cave Currency Co-Founder


  • Geleneksel finans alanında 7,5 yıl boyunca kurumsal bir şirkette çalışan Ekin Albayrak, bu dünya ile arkadaşları aracılığı ile tanıştığını anlattı. Önce grafiklerle tanışan ardından bu konuda kendini geliştirmeye başlayan Albayrak, şu anda kripto yayıncılığı ile uğraştığını söyledi.  Finans sektörünün kendisinin ataerkil olduğunu vrugulayan Albayrak, kripto dünyasında da bu durumun yansımalarının görüldüğünü ve kendisini kabul ettirmekte zorlandığını ekledi. 

Filiz Yalçın - Crypto House, Co-Founder


  • Herhangi bir borsa geçmişi olmayan Filiz Yalçın, kripto dünyası ile tanışmasının babasının önerisiyle olduğunu anlattı. Teknik analiz bilgisine sahip olmadığı için kazandığı ilk parayı bir süre sonra kaybettiğini belirten Yalçın, eğitim alma ihtiyacının da buradan doğduğunu söyledi. Çok sayıda eğitime katılan Yalçın, kendisini takip edenlere bilgiyi mümkün olan en sade ve anlaşılabilir biçimde aktarmayı amaçladığını vurguladı.

Zeynep - Binance Angel


  • Merkeziyetsiz dünyaya girişinin NFT’ler ile olduğunu anlatan Zeynep, kripto alanına geçişinde toplulukların büyük etkisi olduğunu belirtti. Topluluklar ile etkileşime geçerek kendini geliştirdiğini eklerken sektörde zorluktan çok destek gördüğünü ifade ederek tüm kadınları Web3’e davet etti.

Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk