Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Tornado Cash’in Geliştiricisi Pertsev Serbest Bırakılabilir

Pertsev, ABD makamlarının gizlilik protokolü yaptırımının ardından ağustos ayından bu yana Hollanda’da bir hapishanede tutuluyordu.

20 Nisan 2023 15:23

Güncellenme: 20 Nisan 2023 17:15

Tornado Cash gizlilik protokolü üzerinde çalışan Rus geliştirici Alexey Pertsev, Hollanda mahkemesinin kararına göre bir sonraki duruşmayı ev hapsinde bekleyecek.

Karar, Pertsev’in Hollandalı mali suç yetkilisi FIOD tarafından ağustos ayında tutuklanmasından 7 ay sonra verildi.

Geliştiricinin avukatı Keith Cheng, Pertsev’in savunması üzerinde daha sıkı çalışmasıyla Ethereum’daki güvenlik sorunlarının artmasını ilişkilendirdi ve ekledi: “Serbest bırakılacağına dair umutlarımız yüksek.”

Pertsev, önümüzdeki çarşamba günü evine geçebilecek ve izleme cihazlarının evine kurulması için zaman tanınacak. Ancak, herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalmayacak. Pertsev’in tutuklanmasından kısa bir süre önce Tornado Cash, hizmetlerin Kuzey Kore rejimi sebebiyle fon toplamak için kullanıldığını söyleyen ABD Yabancı Varlık Kontrolü Ofisi tarafından onay almıştı.

Hollanda savcısı, Pertsev’e uçuş izni verilmesinin riskli olduğunu ve serbest bırakılırsa kanıtları gizleyebileceğini savunmuştu. Daha önce yalnızca genel suçlamalarda bulunan savcı, bu hafta Pertsev’in 500 binden fazla ETH’yi akladığına dair daha spesifik suçlamalarda bulundu. Pertsev ise bu suçlamaları reddetti.

Bir sonraki duruşma 24 Mayıs’ta gerçekleşecek.


Daha Fazla Oku

    Tornado CashPertsev

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tahmin Piyasaları Donald Trump’ın Kaybedeceğini Öngörüyor

25 Mayıs 2024 21:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk