Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Terra’nın Çöküşünün Tek Sorumlusu Do Kwon Yönetimi miydi?

Güney Kore’de yargılanan Shin, Terra ve Kwon mevzusundan uzaklaşmaya çalışıyor.

31 Ekim 2023 16:58

Güncellenme: 31 Ekim 2023 18:04

Güney Koreli medya platformu Munawa Broadcasting Co.'nun haberine göre, iflas eden stabilcoin ihraççısı Terraform Labs’in kurucu ortağı Daniel Shin, duruşması sırasında şirketin iflasından eski CEO Do Kwon'u sorumlu tuttu.


Milyarlarca dolarlık kripto girişimiyle olan ilişkisi sebebiyle sorgulanan Shin, sermaye piyasası yasasını ihlal etmekle de suçlandı. Ancak avukatı, Shin’in iflastan iki yıl önce şirketten ayrıldığını, dolayısıyla herhangi bir alakası bulunmadığını savundu. Dava dosyasına göre Shin ve Kwon, 2020’de “yollarını çoktan ayırmıştı.”


“Kripto para biriminin düşüşünün sebebi Kwon tarafından yürütülen Anchor protokolünün mantıksız işleyişi ve dışarıdan gelen saldırılardı. Bunların Shin ile hiçbir ilgisi yok.”


Anchor protokolü, yatırımcıların mevduatlarından yüksek getiri elde etmelerine imkan tanıyan, Terra üzerinde geliştirilmiş bir kripto kredi platformuydu. TerraUSD (UST) stabilcoin’i ABD doları sabitini kaybettikten sonra Anchor’daki mevduatlar düşüşe geçti ve krizin büyümesine sebep oldu.


Shin Güney Kore’de yargılanırken, Kwon Karadağ’da belgede sahtecilikten hapse girdi. Kwon, Avrupa ülkesindeki süresinin dolmasının ardından Güney Kore veya ABD’ye iade edilebilir.


Daha Fazla Oku

    do kwonDaniel ShinTerraterraform labs

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
El Salvador’un Bitcoin Yatırımları “Sağlama Alındı”

4 Aralık 2023 18:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk