Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Terraform ve Do Kwon, Singapur Toplu Davasını Düşürmeyi Başaramadı

Dava, Eylül 2022'de Julian Moreno Beltran ve Douglas Gan tarafından toplam 375 milyon dolar kaybettiklerini iddia eden 57 kişi adına açıldı.

1 Aralık 2023 16:06

Güncellenme: 1 Aralık 2023 16:31

Business Times'ın haberine göre, Terraform Labs ve şirketin kurucusu Do Kwon, Yüksek Mahkeme'nin red girişimini onaylamamasının ardından Singapur'da bir toplu davayla mücadele edecek.


Habere göre Terraform avukatları, web sitesinin kullanım koşullarını gerekçe göstererek davayı tahkim sürecine kaydırmaya çalıştı. Avukatlar, platformdaki kullanıcıların kullanım koşullarını onaylayarak yargılanma ve toplu davaya katılma hakkından feshedildiklerini iddia etti. Mahkeme ise aksi yönde karar verdi.


Davacıları temsil eden Drew & Napier’ın yöneticisi Mahesh Rai, “Bildiğimiz kadarıyla, bu dava dünyadaki herhangi bir toplu davanın ilerleyebileceği en son nokta. Yakında keşif sürecine başlayacağız” dedi.


Dava, Eylül 2022'de Julian Moreno Beltran ve Douglas Gan tarafından toplam 375 milyon dolar kaybettiklerini iddia eden 57 kişi adına açıldı.


Şikayette bulunanlar terraUSD’nin (UST) Mayıs 2022’de dolar sabitini kaybetmesi ve 0,1 doların altına düşmesiyle büyük bir kayıp yaşadıklarını iddia ediyor. Aynı zamanda Terraform, Do Kwon ve kurucu ortakların UST’yi algoritmik stabilcoin olarak tanıtmalarının hatalı olduğunu savunuyorlar.


Ayrıca Terraform, şirketin kayıt dışı menkul kıymetler sattığını iddia eden Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dolandırıcılık suçlamalarıyla da karşı karşıya. Şirket ekim ayında bu davanın düşmesini talep etmişti.


Terraform, CoinDesk’in yorum talebine henüz yanıt vermedi.


Daha Fazla Oku

    Terraformdo kwonsingapurdava

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Mayıs Ayında Yatay Seyretti, BTC Yeniden Yükselişte

12 Haziran 2024 19:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk