Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Tayvan Kredi Kartı Kullanarak Kripto Alımlarını Yasaklamaya Hazırlanıyor

Ülkenin finansal düzenleme kurumu, bankalar birliğine bir mektup göndererek kredi kartı şirketlerinin kripto şirketlerini müşteri olarak kabul etmeyi durdurmalarını talep etti.

22 Temmuz 2022 11:56

Güncellenme: 22 Temmuz 2022 12:16

Yerel basının haberlerine göre Tayvan’daki Financial Supervisory Commision (FSC) kripto alımlarında kredi kartlarının kullanılmasını durdurmayı planlıyor. 


  • FSC, Cuma günü Forkast News’a verdiği bir demeçte Temmuz başında bankalar birliğine bir mektup gönderildiğini ve kredi kartı şirketlerinin, kripto platformlarının müşteri olarak kabul etmeyi durdurmalarının talep edildiğini belirtti.

  • Düzenleyici kurum, mektupta sanal varlıklara dair riskleri işaret etti ve kredi kartı şirketlerine yeni düzenlemelere uymak için üç ay süre tanıdı.

  • FSC, kredi kartlarının çevrimiçi kumar, hisse alımı, vadeli işlemler, opsiyonlar ve bazı diğer işlemlerde kullanılmasının da yasak olduğuna dikkat çekti.

  • Kripto piyasalarının zorlu bir dönemden geçmesiyle birlikte dünyanın dört bir yanındaki düzenleyici kurumlar düzenleme faaliyetlerine geçtiğimiz aylarda hız vermişlerdi. Piyasadaki sıkıntılar nedeniyle birçok iyi bilinen kurum iflas noktasına gelmiş ve milyarlarca dolar buharlaşıp kaybolmuştu.

  • 2021’de Çin’de kripto alanında yaşananlardan sonra Tayvan’da aktivitelerde artış gözlenmişti ve ülke bölgedeki yeni kripto merkezi olmaya doğru gidiyordu. Ancak o günlerden sonra yerel kripto sektörü sessizliğe büründü. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk