Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Tayland, Yatırım Amaçlı Token Dağıtan Şirketlere Vergi İndirimi Uygulayacak

Reuters haberine göre, token dağıtan şirketler bazı vergilerden feragat edecek.

7 Mart 2023 15:45

Güncellenme: 7 Mart 2023 17:26

Tayland, yatırım amaçlı dijital token dağıtan şirketlere vergi indirimi uygulamayı planlıyor. Bu uygulamanın hükümete 35 milyar baht’a (1 milyar dolar) mal olacağı tahmin ediliyor.

Habere göre Tayland hükümeti, sermaye arayışında olan şirketlere alternatifler sunacağını da açıkladı.

Tayland’ın finansal düzenleyicisi, eylül ayında kripto şirketlerinin bahis ve borç verme hizmetleri sunmasını yasaklamıştı ve daha sıkı kurallar uygulanacağını duyurmuştu. Tayland Merkez Bankası ise kendi dijital para birimlerini (CBDC’ler) test etmek için uluslararası projelerde yer almaya başladı.


Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ocak ayı içinde kripto saklama sağlayıcılarının, müşterilerine ait varlıkların güvenliğini sağlayabilmek için dijital cüzdan yönetim sistemi kurması için düzenlemeler yayınlamıştı.

Yürürlüğe giren düzenlemeler, dijital cüzdanların ve anahtarların yönetim şeklini kontrol etmek ve denetlemek için yönergeler aracılığıyla dijital cüzdan tasarlama prosedürleri getirirken, dijital cüzdanların ve anahtarların yönetiminde bir sorun yaşandığı taktirde saklayıcıların bu durumu iyileştirebilmek için acil durum planına sahip olmaları gerektiğini içeriyor.

Ülkedeki mali düzenleyici, son dönemde kripto endüstrisi üzerindeki baskısını artırıyor.

 Düzenleyici, Eylül ayında, kripto firmalarının staking ve borç verme faaliyetlerinde bulunmalarını yasaklarken daha sert kripto reklam kuralları getirmişti.

Bir çok ülkedeki düzenleyici, kripto borsası FTX’in Kasım ayındaki ani çöküşünün ardından duruşları güçlendirici adımlar atıyorlar.Daha Fazla Oku

    cbdctaylandtokenvergi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arbitrum Trader'ları Artık Geçici Kayıplardan Korunabilecek

20 Eylül 2023 16:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk