Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Solana Vakfı ve Ripple İklim Krizine Karşı İş Birliği Yaptı

Solana Vakfı, Ripple ve farklı kurumlar iklim değişikliğiyle mücadele için aynı çatı altında toplanarak Blokzinciri x İklim Liderlik Ağı'nı (BxC) oluşturdu.

18 Ocak 2023 14:20

Güncellenme: 18 Ocak 2023 15:58

Solana Vakfı, Ripple, Eqo Networks, Global Blokzinciri İş Konseyi (GBBC) ve blokzinciri iklim kolektifi BxCi iklim değişikliğine kripto temelli çözümler bulmak için iş birliği yaptı.


Bu kapsamda oluşturulan Blokzinciri x İklim Liderlik Ağı (BxC) adı verilen sivil toplum örgütü, CoinDesk ile paylaşılan basın bültenine göre, iklim üzerine çalışan liderlerin, yenilikçilerin ve geliştiricilerin tek bir çatı altında toplamayı amaçlıyor.


BxC’nin kuruluşu Dünya Ekonomik Forumu’nun düzenlendiği Davos’ta duyuruldu.


İklim değişikliğinin etkilerini azaltma çabaları kapsamında kripto kullanmak genel olarak çevreye zarar vermeyen yeni ekonomiler yaratmayı kapsıyor.


BxCi, 2022 sonbaharında CoinDesk’in de dâhil olduğu kripto ve çevreci organizasyonları Kolombiya’da bir etkinlikte bir araya getirmişti. O toplantıda karbon piyasası kayıtları, standartlar ve denetim, politika geliştirilmesi, onarıcı finans (ReFi) üzerine çalışan çeşitli gruplar kurulmuştu. Bu gruplar bugün hâlâ aktif ve BxC’nin temelini oluşturuyorlar.


Daha Fazla Oku

    SolanaRippleDünya Ekonomik Forumudavos

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Agro Global Summit’te Tarımın Geleceği ve Teknolojik Entegrasyonu Üzerine Konuşuldu

8 Haziran 2023 18:44

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk