Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Singapur’dan, Crypto.com ve Diğer 2 Şirket Hakkında İlke Kararı

Firmalar, tam lisans verilmesi halinde Singapur merkezli müşterilere hizmet sunabilecek.

22 Haziran 2022 15:09

Güncellenme: 22 Haziran 2022 16:26

Singapur Para İdaresi (MAS), kripto borsası Crypto.com ve diğer iki şirkete prensipte dijital token ödeme lisansları vererek üç firmanın ülkede hizmet sunmasının önünü açtı.


  • Diğer iki şirket Genesis ve Sparrow Tech ve The Straits Times çarşamba günü, Başbakan Yardımcısı Heng Swee Keat'in Zürih'teki Point Zero Forumunda yaptığı bir konuşmaya atıfta bulundu. (Genesis, CoinDesk'in de sahibi olan Digital Currency Group'un bir yan kuruluşudur.)

  • Crypto.com CEO'su Kris Marszalek, lisansı onaylayan bir açıklama yaparak, MAS'ın "yüksek bir düzenleyici çıta oluşturduğunu" söyledi ve “[onay] oluşturmak için özenle çalıştığımız güvenilir ve güvenli platformu yansıtıyor” dedi.

  • MAS konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Genesis ve Sparrow Tech de, yayın sırasında henüz CoinDesk'in sorularına yanıt vermemişti.

  • MAS, bu üç şirket de dahil olmak üzere, Singapur merkezli müşterilere kripto hizmetleri sağlamak isteyen şirketler hakkında 14 adet olumlu prensip kararı verdi. İlk tam lisans, Eylül 2021'de FOMO Pay'e verilmişti.
     
  • Singapur medyasına göre kurum, 74'ü geri çekilen ve üçü reddedilen toplam 196 başvuru aldı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk