Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Singapur Merkez Bankası, Stabilcoin Düzenlemeleri İçin Kamuoyuna Danışacak

Bankadan sorumlu bakan, MAS'ın stablecoin risklerine yönelik düzenleyici bir sistemi gözden geçirdiğini açıkladı.

2 Ağustos 2022 16:13

Güncellenme: 2 Ağustos 2022 17:03

Merkez bankasından sorumlu bakan,Tharman Shanmugaratnam, ülkenin merkez bankası olan Singapur Para Otoritesi'nin (MAS),  stablecoinleri düzenleme fikrini aktif olarak gözden geçirdiğini söyledi.


Shanmugaratnam, parlamentoda soruları yanıtlarken bankanın stabilcoinlerin bazı özelliklerini ve risklerini hedefleyen düzenleyici bir rejimin kurallarını değerlendirmeye aldığını belirtti. Shanmugaratnam yeni kurallar dizisiyle TerraUSD’nin çöküşüne gönderme yaparak MAS’ın stabilcoin ihraç edenler için düzenleyici rezerv zorunluluklarını ve stabilcoinlerin istikrarını araştırdığını belirtti.


Shanmugaratnam'a göre, merkez bankası gelecek aylarda stabilcoinlere yönelik bir düzenlemeyle ilgili olarak halka danışmayı planlıyor.

Avrupa Birliği, Birleşik Krallık ve ABD gibi büyük ekonomiler de dahil tüm dünyadaki düzenleyiciler, özellikle daha geniş finansal sistemlere zarar verme potansiyeli olan stabil paralar için düzenleyici kurallar getirebilmek için çalışıyorlar.


Shanmugaratnam, kripto piyasasındaki çöküşten ana akım finansal sistemlere yayılmaların sınırlı olduğunu ve Singapur'daki bankaların kriptoyu sınırlı risklere sahip olarak tanımladıklarını söyledi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: ABD Enflasyon Verileri Öncesi Kripto Piyasası Durgun

31 Mayıs 2024 19:21

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk