Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Singapur, Kripto İşlemlerine Rehberlik İçin Bankalarla Çalışıyor

Sektör raporu, durum tespiti ve risk yönetimi gibi alanlardaki en iyi uygulamaları özetleyecek.

6 Nisan 2023 11:29

Güncellenme: 6 Nisan 2023 14:33

Bloomberg'in konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Singapur merkez bankası ve polis yetkilileri, bankalara, kripto hesaplarının açılış aşamasında, inceleme ve araştırma yaklaşımlarında tek tip standart belirleyebilmeleri için yardım ediyor.


Yaklaşık altı aydır devam ettiği belirtilen projeyle ilgili olarak, durum tespiti ve risk yönetimi alanlarındaki en iyi uygulamaların bir özeti niteliğinde olacak sektör raporunun muhtemelen önümüzdeki iki ay içinde yayınlanacağı belirtilirken ödeme hizmetleri sağlayan firmaları ön plana çıkaracak rapor, stabil coin'leri, NFT'leri ve oyun kredilerini de içerecek.


Singapur Para Otoritesi (MAS), Bloomberg'e yaptığı açıklamada, ülkede faaliyet gösteren bankaların, kripto para birimleri veya farklı dijital varlıklarla çalışan firmalarla iş yapmasını engelleyen bir kuralın mevcut olmadığını söylerken, kaynaklara göre ise, bankalar, risk iştahlarına göre bu tarz müşterilerle çalışıp çalışmayacaklarına karar verecekler.


ABD’li düzenleyiciler, kripto para birimlerini bankacılık sektöründen uzak tutabilmek için bir süredir koordineli bir baskı uyguluyorlar.


Kripto dostu bankalar Signature Bank, Silicon Valley Bank  ve Silvergate Bank’in çöküşü, kripto şirketlerinin faaliyetlerine devam edebilmek için bankacılık ortakları ve farklı yargı bölgeleri bulmaları mücadelesine dönüşmüş durumda.


Geçmişte, ABD’li düzenleyicilerin şimdi uyguladığı "gölge yasak" yöntemleri Hindistan gibi ülkeler tarafından denenmişti.


Daha Fazla Oku

    singapurMASkriptorisk yönetimi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Dünyanın En Büyük Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’si, 2021 Rekorunu Kırdı

30 Kasım 2023 16:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk