Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Singapur, Do Kwon’un Terraform Labs’i Hakkında Soruşturma Başlattı

Singapur polisi, Do Kwon'un Singapur'da olmadığını açıkladı.

6 Mart 2023 14:55

Güncellenme: 6 Mart 2023 17:07

Bloomberg'in haberine göre, Singapur polisi, TerraUSD stabil coin'in destekçisiTerraform Labs hakkında soruşturma başlattıklarını açıkladı.


Polis, yaptığı açıklamada, “Soruşturma, Terraform Labs hakkında halen devam eden soruşturmaların bir parçası olarak sürüyor” dedi.


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şirketin kurucu ortağı Do Kwon'un yatırımcıları UST hakkında yanılttığını öne sürerek geçtiğimiz ay Terraform'a dava açmıştı.


Do Kwon, ülkesi Güney Kore’de aranırken geçtiğimiz Nisan ayında Singapur’dan Dubai’ye kaçmış son olarak Sırbistan’da olduğu tespit edilmişti. Singapur polisi, Do Kwon'un Singapur’da olmadığını belirtti.


TerraUSD'nin geçen yıl yaşadığı çöküşün ardından hedge fonu Three Arrows Capital ve kripto kredi kuruluşu Voyager ve Celsius gibi kripto firmalarının da içinde olduğu bir iflas dalgası gelmişti.


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Şubat ayında başarısız TerraUSD stabil coin'in destekçisi Terraform Labs ve kurucu ortağı Do Kwon hakkında dava açmıştı.


SEC, Terraform ve Kwon'un, ödeme için TerraUSD kullananlar da dahil, yatırımcıları birçok hususta yanlış yönlendirdiğini iddia ediyor. Kurum, hazırladığı dosyada, hem gelir yaratan Anchor Protocol'ünü hem LUNA token'ını “kripto menkul kıymet” olarak tanımlıyor. SEC, Terraform ve Kwon'u dolandırıcılık, kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmak, kayıt dışı menkul kıymet takasına aracılık etmek ve diğer benzer ihlallerde bulunmakla suçluyor.


Sözkonusu dosyada, “Terraform ve Kwon, Terraform'un arzının en önemli yönlerinden biri olan, algoritmik 'stabil coin' UST'nin ABD dolarına sabitlenmesi konusunda yatırımcıları yanılttı. UST ve LUNA'nın varlık rezervi veya başka desteği bulunmadığı göz önüne alındığında, UST'nin fiyatının 1 doların altına düşmesi ve durumun algoritma tarafından hızlı şekilde düzeltilememesi, tüm Terraform ekosistemi için felaket olacaktır." deniliyor.
Daha Fazla Oku

    terraform labsdo kwonSECsoruşturma

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Alibaba’da Yeniden Yapılanma Dönemi

29 Mart 2023 13:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk