Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

“Signature Bank’in Kapatılmasının Nedeni Kripto Değil”

New York Mali Hizmetler Departmanı eski müfettişi Maria Vullo’ya göre banka, güvenilir ve tutarlı veriler sağlamadı.

20 Mart 2023 08:23

Güncellenme: 20 Mart 2023 14:55

New York Mali Hizmetler Departmanı (NYDFS) eski müfettişi Maria Vullo, Signature Bank’in (SBNY) bankanın kripto müşterileri nedeniyle kapatılmadığı söyledi.


Vullo, Cuma günü CoinDesk TV'nin "First Mover" programında yaptığı açıklamada, New York Eyaleti düzenleyicilerinin bankaya yönelik kapatma kararının, bankanın müşterilerinin para çekme işlemleriyle ilgili verilere dayandığını" belirtti.


New York merkezli Signature Bank, Silicon Valley Bank’in (SVB) çöküşü sonrasında piyasaya daha fazla bulaş etkisi yapmaması amacıyla eyalet düzenleyicilerinin kararıyla geçtiğimiz hafta kapatılmıştı.


ABD Merkez Bankası (Fed), Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ve ABD Hazine Bakanlığı tarafından yapılan ortak açıklamada, Signature Bank’in tüm mudilerinin eksiklerinin tamamlanacağı vurgulandı.


New York Mali Hizmetler Departmanı Müfettişi Adrienne Harris’in banka ile ilgili yorumlarını onaylayan ve tekrar eden Maria Vullo, Signature Bank’in güvenilir ve tutarlı veriler sağlayamadığını, bu durumun bankanın liderliğinde ciddi bir güven krizi yarattığının altını çizdi ve “Bankayı bir politika nedeniyle kapattığınızı sanmıyorum, bunu, risk yönetimi ya da mali tablosu güvensiz ve sağlıksız olduğu için yaparsınız. Signature Bank, Siilicon Valley Bank’in kapatılması sonrasında meydana gelen bulaşma risklerinin sonuçlarına da maruz kalmış olabilir" dedi.


Vullo, “Düzenleyiciler, SVB ve Signature ile ilgili çok hızlı aksiyon alarak ülkedeki sistemin iyi durumda olduğunu gösterdiler ve mudilere güvende olduklarını gösteren güçlü bir mesaj verdiler” ifadelerini kullandı.






Daha Fazla Oku

    signature bankSVBFDICkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Dünyanın En Büyük Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’si, 2021 Rekorunu Kırdı

30 Kasım 2023 16:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk