Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

“Signature Bank, Yönetiminin Yarattığı Güven Krizinden Dolayı Kapatıldı”

New York'taki düzenleyici, Signature'ı kripto nedeniyle kapattığı yönündeki iddialara ise karşı çıkmıştı.

15 Mart 2023 14:04

Güncellenme: 15 Mart 2023 17:17

New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) Sözcüsü, yaptığı bir açıklamada, Signature'ın kriptoyla ilgili gerekçeler nedeniyle kapatılmadığını vurgulayarak, bankanın “anti - kripto mesajı” vermek için devralındığı iddialarını reddetti.


NYDFS, hafta sonu boyunca gerekli işlemleri yürüterek Signature'ı Federal Mevduat Sigorta Kurumu'na (FDIC) devretti. Gelişme, Kaliforniya'daki bankacılık düzenleyicisinin geçen Cuma günü Silicon Valley Bank'e el koyması ve Silvergate Bank'in geçen hafta varlıklarını gönüllü olarak tasfiye edeceğini duyurmasının ardından yaşandı. Silvergate gibi Signature da kripto sektöründen birçok müşteriye hizmet veriyordu.


Açıklamasında, Pazartesi günü bankanın kapanmasının kripto şirketleriyle ilişkisinden kaynaklanmadığını duyuran NYDFS Başmüfettişi Adrienne Harris'in yorumlarına değinen sözcü, "Hafta sonu alınan kararlar kriptoyla ilgili değildi. Signature, birkaçını saymak gerekirse, Hunt's Point'teki gıda satıcıları gibi küçük işletmeler de dahil, çok çeşitli müşterilere sahip olan, konut ipoteği bankacılığı ve ticari gayrimenkul gibi çok çeşitli faaliyetler yürüten klasik bir ticari bankaydı. NYDFS, birkaç yıldır iyi düzenlenmiş kripto faaliyetlerini kolaylaştırıyor ve sektörü düzenlemek için ulusal bir model sunuyor.” dedi.


2010 Dodd-Frank Yasası'nı ve bu yasadaki 2018 tarihli değişikliği hazırlayanlardan biri olan, Signature Bank yönetim kurulu üyesi ve eski milletvekili Barney Frank, CNBC, Politico ve diğer haber kuruluşlarına verdiği demeçlerde, düzenleyicilerin, Signature'ı hizmet sunduğu kripto müşterileri nedeniyle kapattığına inandığını söyledi.


Frank, CNBC'ye, “Bence gelişmelerin bir kısmı, düzenleyicilerin çok güçlü bir anti - kripto mesajı vermek istemesi nedeniyle yaşandı. Temeli bulunan bir iflas durumu sözkonusu olmadığı için poster çocuğuna döndük” dedi. 


NYDFS sözcüsü, Cuma günü mevduat çekimlerinde yaşanan yoğunluğun ardından bankanın hafta sonu boyunca da " fazlaca benzer talep " aldığını belirtti. Frank, mudilerin Cuma günü 10 milyar doların üzerinde para çektiğini bildirdi.


NYDFS Sözcüsü, "Banka güvenilir ve tutarlı veriler sağlayamadı ve bu durum bankanın yönetimine karşı ciddi bir güven krizi yarattı. Bankaya el koyma ve FDIC'ye devretme kararı, bankanın Pazartesi günü, faaliyetlerini güvenli ve sağlıklı şekilde yürütemeyeceği netleştiğinde alındı. Kurumum, ilgili kişilerin sorumluluklarını ortaya çıkaran bu gelişmeleri incelemek ve tam olarak soruşturmak için diğer yetkililerin yanı sıra federal düzenleyicilerle de çalışmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.


Daha Fazla Oku

    NFDFSSignatureFDIC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk