Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Shin, Sermaye Piyasası Yasası’nı İhlâl Etmekle Suçlandı

Terraform Labs'ın kurucu ortağı Daniel Shin, Güney Kore’de sermaye piyasası yasasını ihlal etmekle suçlandı.

25 Nisan 2023 15:30

Güncellenme: 25 Nisan 2023 15:45

Bloomberg, Terraform Labs'ın kurucu ortağı Daniel Shin’in, kendisine yöneltilen diğer suçlamaların yanı sıra, Güney Kore’deki savcılar tarafından sermaye piyasası yasasını ihlal etmekle suçlandığını bildirdi.


Terra kripto para biriminin ardındaki firmanın kurucu ortağı Shin, dokuz kişiyle birlikte suçlanırken bu kişilerin 246.8 milyar won'u ise (184.7 milyon dolar) donduruldu.


Raporun içeriğinde Shin'in avukatı Kim Ji-dong, “Daniel Shin, son derece saçma o olaydan iki yıl önce şirketten ayrıldığı için çöküşle hiçbir ilgisi yok. Çöküşün hemen ardından ise kendi isteği ile Güney Kore'ye döndü ve 10 aydan daha fazla bir süredir adalet yetkilileri ile işbirliği yapıyoruz” dedi.


Shin'in kurucu ortağı Do Kwon, sahtecilik suçlamasıyla Mart ayında tutuklanmasının sonrasında geçtiğimiz hafta içinde Karadağ’da bir çok suçla itham edildi.


Geçtiğimiz yaz, algoritmik stabil coin TerraUSD'nin ABD doları ile 1:1 çıpasından düşmesinin ardından çöküşü, kripto  ekosisteminde büyük bir şok dalgası yaratarak, hedge fonu Three Arrows Capital ve kripto kredi kuruluşları Voyager ve Celsius’un da içinde olduğu bir çok kripto şirketinin iflasına neden olmuştu.


Karadağ İçişleri Bakanı Filip Adziç, 23 Mart'ta Twitter’dan paylaştığı iletide, Terraform Labs'ın kurucusu Do Kwon’un Karadağ'da tutuklandığını duyurmuştu.


Filip Adziç, Twitter paylaşımında, “Karadağ polisi, en çok aranan kaçaklar listesindeki bir şüpheliyi, Singapur merkezli Terraform Labs'ın kurucu ortağı ve CEO'su Güney Kore vatandaşı Do Kwon'u tutukladı” ifadelerini kullanmıştı.


Do Kwon, birçok soruşturmayla karşı karşıyaydı ve geçtiğimiz yıl terraUSD’nin (UST) 40 milyar dolarlık ekosisteminin çöküşüyle birlikte kripto piyasalarında yarattığı şoktan sonra İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranıyordu.Daha Fazla Oku

    Daniel ShinsuçlamaGüney Koredo kwon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Lido, Ethereum için Potansiyel Bir Risk Olabilir mi?

24 Eylül 2023 11:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk