Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

SEC, Yatırım Danışmanlarını Soruşturuyor

SEC, müşteri fonlarını saklayan firmaların nitelikli saklamacı olup olmadıklarını öğrenmek istiyor.

27 Ocak 2023 11:27

Güncellenme: 27 Ocak 2023 17:43

Reuters’in isimsiz üç kaynağa dayandırdığı raporuna göre, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kayıtlı yatırım danışmanlarına müşteri kripto varlıklarını saklama koşulları ile ilgili kurallara uyup uymadıklarını soruyor.


SEC soruşturmasının iflas eden kripto borsası FTX'in çöküşünün ardından hızlandığı belirtiliyor.


Coindesk daha önce, SEC’in, halka açık şirketleri, sektörün son kripto bulaşmasında bir etkileri bulunuyorsa bu durumu yatırımcılara söylemeleri gerektiği konusunda uyardığını bildirmişti.


SEC, şirketlere, kripto varlıklarının itfa veya geri çekilmesinin durdurulması nedeniyle herhangi bir riske maruz kalıp kalmadıklarını sordu. SEC’in bu hamlesi, düzenleyicinin geleneksel finansla kriptonun kesiştiği bir ortamda incelemeyi artırmasına işaret ediyor.


Düzenleyici bu girişimi ile, müşterilere ait dijital varlıklar çoğunlukla üçüncü bir şahısta saklandığı için, firmaların platformlara yönelik saklama kriterlerini değerlendirme konusunda ne yaptıklarıyla ilgili ayrıntıları öğrenmek istiyor.


Yatırım danışmanlarıyla ilgili en önemli kriterlerden birisi nitelikli  saklayıcı olarak sınıflandırılmaları olarak adlandırılıyor. Ve SEC bu aşamada, “Nitelikli saklayıcılar bankalar, kayıtlı komisyoncular, veya belirlenmiş yabancı kuruluşlar olabilir" tanımını yapıyor.Daha Fazla Oku

    SECsaklamayatırım danışmanları

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Para Ticaretinde Risk Nasıl Yönetilir?

23 Eylül 2023 13:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk