Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

SEC, Serbest Fonların Kripto Firmalarıyla Çalışmasını Zorlaştıracak

Kural değişikliği ile kripto firmaları, saklama konusunda nitelikli olmak zorunda olacaklar.

15 Şubat 2023 09:21

Güncellenme: 15 Şubat 2023 10:31

Bloomberg, haberinde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), hedge fonları, özel sermaye şirketleri ve emeklilik fonlarının, kripto şirketleriyle çalışmasını zorlaştıracak kural değişiklikleri teklif etmeyi planladığından bahsetti.


Bloomberg, konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberinde, SEC'in kripto şirketlerinin nitelikli saklayıcılar ve müşterilere ait varlıkları  para yöneticileri adına tutan şirketler olmasını zorlaştıracağını bildirdi.


ABD’de düzenleyici,  kripto sektörüne yönelik incelemelerini artırırken özellikle son dönemde stabil coin ihraççısı Paxos ve BUSD’yi mercek altına altınmış durumda. Sektör, kripto borsası FTX’in çöküşünün küresel düzenleyicilerde yarattığı öfkenin etkisi altında bulunuyor.


Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ocak ayında kayıtlı yatırım danışmanlarına müşteri kripto varlıklarını saklama koşulları ile ilgili kurallara uyup uymadıklarını sormuştu.


SEC soruşturmasının iflas eden kripto borsası FTX'in çöküşünün ardından hızlandığı belirtilmişti.


Coindesk daha önce, SEC’in, halka açık şirketleri, sektörün son kripto bulaşmasında bir etkileri bulunuyorsa bu durumu yatırımcılara söylemeleri gerektiği konusunda uyardığını bildirmişti.


SEC, şirketlere, kripto varlıklarının itfa veya geri çekilmesinin durdurulması nedeniyle herhangi bir riske maruz kalıp kalmadıklarını sormuştu. SEC’in bu hamlesi, düzenleyicinin geleneksel finansla kriptonun kesiştiği bir ortamda incelemeyi artırmasına işaret ediyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Parikshit Mishra

Parikshit Mishra, CoinDesk'in Orta Asya editörüdür. CoinDesk'e katılmadan önce Acuris'te editörlük yapıyordu ve özel sermaye şirketleri, girişimler, fon toplama aktiviteleri, trendler gibi konulara odaklanıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Mart Ayında 303 Bin İş Ekleyerek 200 Bin Beklentisini Aştı

5 Nisan 2024 18:16

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk