Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

SEC, Oyun Gösterisinden Esinlenerek Kripto Yatırımını İzliyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), videolar aracılığıyla yatırımcıları sıradan kripto spekülasyonlarından uzak tutmayı amaçlıyor.

2 Haziran 2022 14:30

Güncellenme: 2 Haziran 2022 14:34

Kripto para spekülasyonları ve bazı yatırım seçenekleri bir yarışma programıyla karşılaştırarak potansiyel yatırımcıları eğitmeyi amaçlayan bir dizi yeni ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) videosunda farklı yüksek riskli girişimlerle bir araya getiriliyor.


SEC tarafından yayınlanan kamu spotunda, "Yatırım bir oyun değildir" ifadesi kullanıldı. Videolar, izleyicileri seçim yapmadan önce araştırma yapmaya teşvik eder nitelikte.


Sahte bir sunucu Investomania yarışmacılarından şüpheli yatırımları içeren bir oyun şovu seçeneklerinden birini seçmelerini istiyor.Olası seçimler arasında, "amcanızdan hisse senedi ipuçları", "meme hisse senetleri" ve "lale soğanları" gibi diğerlerinin yanı sıra "aya kripto" etiketli alternatifler yer alıyor.


Bir diğerinde yarışmacı, "Ünlülerden onayını alacağım" diyor ve sahte bir ünlü "Kripto satın almalısın, bana güven - ben bir aktörüm" diyor.


Söz konusu dizi, Super Bowl sırasındaki reklam araları gibi popüler ve pahalı zaman aralıkları da dahil olmak üzere, televizyonda kripto reklamcılığının son zamanlarda çoğalmasına SEC'in verdiği bir yanıt gibi görünüyor.


SEC Başkanı Gary Gensler konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Yatırımcıların kendilerini eğitmek için zaman ayırmaları her zamankinden daha önemli" ifadelerini kullandı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk