Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

SEC, Coinbase’i Menkul Kıymetleri Listelediği İddiasıyla İnceliyor

Soruşturma içeriden bilgi sızdırılması hakkında olan davadan önce geliyor.

26 Temmuz 2022 10:01

Güncellenme: 26 Temmuz 2022 11:27

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), ABD'li kişilerin kayıtsız menkul kıymet ticareti yapmasına izin verdiği şüphesiyle, halka açık bir şirket olan kripto borsası Coinbase'i araştırdığı bildiriliyor.

 

Bloomberg Pazartesi günü yaptığı açıklamada, düzenleyicinin borsada listelenen bazı tokenları araştırdığını belirtti. SEC, geçen hafta Coinbase'de listelenen yedi kripto para biriminin, borsadaki eski bir ürün yöneticisine karşı açılan içeriden bilgi ticareti davasında menkul kıymetler olduğunu iddia etti.

 

SEC Başkanı Gary Gensler daha önce de Coinbase'in listelediği bazı kripto para birimleri göz önüne alındığında ulusal bir menkul kıymetler borsası olarak kaydolması gerektiğine inandığını söylemişti.

 

Coinbase, SEC'i kripto para birimlerinin nasıl menkul kıymet olarak kabul edilebileceğini tanımlamak için net kurallar sağlamadığından dolayı eleştirdi. Borsanın CPO’su Faryar Shirzad, mevcut menkul kıymetler yasalarının kripto para birimlerine uymayabileceğini belirtti.

 

CEO Brian Armstrong borsanın yasal olarak tokenların listelenme hedefinin dezavantajlarının da olduğunu dile getirdi. Bloomberg'in konuştuğu iki kişiye göre, SEC, token listelerindeki artış sırasında coinbase'in uygulamalarına daha yakından baktı.Coinbase CLO’su Paul Grewal, CoinDesk’in sorusuna cevaben, "Titiz çalışma sürecimizden eminiz- SEC'in zaten gözden geçirdiği bir süreç - menkul kıymetleri platformumuzdan uzak tuttuğundan eminiz ve konuyla ilgili SEC ile etkileşime girmeyi dört gözle bekliyoruz" dedi.

 

SEC sözcüleri, yorum yapma taleplerine hemen cevap vermedi.

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Rallisi Duraksadı, Ether ve Solana 19 Ayın En Yüksek Seviyesinde

8 Aralık 2023 10:16

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk