Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

SEC, Bir Ether ETF Başvurusunu Daha Erteledi

Analistler komisyonun kararı ertelemesini zaten bekliyordu.

7 Şubat 2024 10:40

Güncellenme: 7 Şubat 2024 17:16

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Invesco ve Galaxy Digital tarafından ortaklaşa önerilen spot ether (ETH) borsa yatırım fonu (ETF) ile ilgili kararı erteledi.


Önerilen ürün, profesyonel yatırımcıların doğrudan spot ether'e yatırım yapabilmelerine olanak tanıyacak. Şu anda ABD'li yatırımcıların Ethereum’un büyümesine katkıda bulunmalarının tek yolu CME'de listelenen ether vadeli işlemlerine yatırım yapmak gibi gözüküyor.


Bloomberg Intelligence analisti James Seyffart, erteleme kararının beklentiler doğrultusunda olduğunu söylüyor.


"Bu erteleme zaten bekleniyordu ve önümüzdeki aylarda daha fazla erteleme kararının gelmesi muhtemel. Şu anda spot ether ETF'leri açısından önemli olan tek tarih 23 Mayıs. Bu da @vaneck_us başvurusuna dair karar verilmesi için son tarih."


Ocak ayında SEC, Grayscale Investments'ın Ethereum Trust ürününü (ETHE) ETF'ye dönüştürme başvurusunu ertelemişti. Daha sonra BlackRock'ın ether ETF başvurusuna ilişkin kararı da erteledi.


ETF başvurularının mayıs ayında onaylanması ihtimali yüksek olduğundan, finansın dev isimleri ether'in önümüzdeki aylarda %70'e kadar yükselmesini bekliyor.


Standard Chartered Bank, ocak ayında yayımladığı notta şöyle yazıyor: "23 Mayıs'ta ETH fiyatlarının bitcoin'i (BTC) takip etmesini ya da daha iyi performans göstermesini bekliyoruz.”


Verilere göre ETH, son 24 saatte yüzde 2,2 artışla birlikte en yüksek işlem hacmine sahip kripto para birimleri arasında en çok kazanan oluyor.


Daha Fazla Oku

    ETHEtherETFSEC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC Açık Opsiyonları Zirvede, Analistlerin Yeni Beklentisi 83 Bin Dolar

8 Haziran 2024 00:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk