Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

SEC Başkanı Gensler Kripto Şirketlerinden Açıklık Bekliyor

Daha önce SEC’de görev alan Ashley Ebersole SEC başkanının kripto şirketlerinin halka açık şirketlerden daha farklı biçimde raporlama yapmalarını istediğini söyledi.

10 Eylül 2022 12:00

Güncellenme: 10 Eylül 2022 12:00

Daha önce SEC’de hukukçu olarak görev alan Ashley Ebersole’un CoinDesk TV’de yaptığı söyleşide ABD Sermaye Piyasaları Kurumu (SEC) Başkanı Gary Gensler’in kripto para şirketlerinin açıklama ve raporlama yapmalarını istediğini ancak bunun halka açık şirketlerin açıklamalarından ve raporlamalarından farklı olması gerektiğine inandığını söyledi.


Ebersole’a göre Gensler, “kriptodaki açıklamaların bağlamsal olarak farklı olabileceğini” biliyor ve anlıyor. Şu anda SEC’e açıklama yapan halka açık şirketlerin kullandığı yöntemlerden farklı bir yöntem gerekli olacak.


Ebersole, “teknoloji bazı şeyleri gereksiz kılıyor. Birçok durumda zaten her şey yeterince şeffaf. Gensler de burada bir farklılık olması gerektiğini biliyor” dedi.


Ebersole’a göre SEC ile kripto para çıkaran şirketlerin görüşmelerinde şirketler kurumun yaklaşımını engelleyici görmeye başladılar.


“SEC sadece belirli yasakların ötesine geçen bir tartışma gerçekleştirme konusunda yeterince iştahlı değil. Projeler çok dikkatli hareket ediyorlar.”


Ebersole, bu sorunu çözmek için SEC üyesi Peirce’in Güvenli Liman teklifine benzer bir yaklaşımın benimsenebileceğini belirtiyor. SEC kurul üyesi Hester Peirce’in önerisine göre proje geliştiricilerine üç yıllık bir süre tanınacak ve yılda iki kez raporlama yapılması sağlanacak.


Ebersole, “Projelerin gelip dahil oldukları ve SEC’den korkmadan fikirlerini belirtebildikleri bir süreç gerekiyor” diyor. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein İstifa Etti

20 Mayıs 2024 18:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk