Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

SBF’in Avukatları Caroline Ellison’ı Sorgulayacak

Eski Alameda CEO'su Ellison, FTX'in yatırım portföyü konusunda kendisine danışıldığını ifade etti.

11 Ekim 2023 10:02

Güncellenme: 11 Ekim 2023 10:30

Sam Bankman-Fried'in savunma ekibi, Caroline Ellison'ı Alameda Research'ün CEO'su iken belirli kararlar almak için hukuk müşavirine ne ölçüde bağımlı olduğu ve FTX'in Anthropic AI'daki hissesinin değerlemesi hakkında sorgulamak istiyor.


Ellison, zamanında Bankman-Fried tarafından kurulan FTX kripto borsasıyla yakın bağları olan kripto hedge fonu Alameda'yı yönetmişti. Bankman-Fried’ın eski sevgilisi Ellison’ın kurucu aleyhine açılan dolandırıcılık davasında en önemli isimlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.


Güncel dava dosyalarından birinde ise avukatlar, Ellison’ı şirketlerin mesajlaşma uygulaması Signal'de otomatik silme araçlarını etkinleştirmek gibi politikaların belirlenmesinde oynamış olabileceği rol hakkında sorgulamak istiyor.


Adalet Bakanlığı, yargıçtan Bankman-Fried'in savunma ekibinin FTX yatırımlarının mevcut değerlemesi konusunu gündeme getirmesini engellemesini istedi ve bu hafta özellikle Anthropic AI'yı ele alan bir dosyada bu muhalefeti yineledi. Ayrıca bakanlık, Bankman-Fried'in FTX müşteri fonlarını kişisel kullanım için kötüye kullanıp kullanmadığı sorusunun önemsiz olduğunu söyledi. Yapay zeka firması, son zamanlarda birkaç bağış toplama çabasında bulundu ve iflas eden borsanın yapay zeka firmasındaki hissesini satması durumunda FTX alacaklılarının daha büyük bir ödeme alabileceği umutlarını artırdı.


Anthropic cephesinin dava için önemli bir bağlam oluşturduğunu savunan Bankman-Fried’ın ekibi, FTX’in portföyüne yönelik sorular sormak istiyor.


Aynı zamanda Ellison’ın Anthropic’te kişisel yatırımları da bulunuyor.


Savcı Danielle Sassoon, mahkemede şu ifadeleri kullanıyor: “Kürsüde bulunan bu tanığın Anthropic’te kişisel yatırımları mevcut ve kendisi şirketin Anthropic’e yaptığı yatırım hakkında bilgi sahibi. Bunun izin verilebilecek bir sorgulama konusu olduğunu düşünmüyoruz, ancak eğer öyle olursa, bu konuda sorular sormak isteyebiliriz.”


Öne çıkan diğer konular arasında Adalet Bakanlığı'nın uzaktan ifade vermesi için Ukrayna'dan bir tanık çağırılmasına izin verilip verilmeyeceği sorusu da yer alıyor.


Yargıç, kümülatif ifade verecek herhangi bir tanığa izin vermek istemediğini söyledi. Bu, yalnızca diğer tanıkların ifadelerini güçlendiren ifadeler anlamına geliyor. Ayrıca yargıç, savcılara “daha iyi alternatifler” düşünmelerini öneriyor.


Daha Fazla Oku

    Sam Bankman FriedFTXCaroline EllisonSBF

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Haftaya Bakış: Piyasaların Öne Çıktığı Haftada Perde Arkası

4 Aralık 2023 16:37

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk