Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

SARB, Kriptoya Finansal Varlık Dedi Ve Şimdi Düzenlemeye Bakacak

Güney Afrika ayrıca bir merkez bankası dijital para birimi de çıkarabilir.

14 Temmuz 2022 09:26

Güncellenme: 14 Temmuz 2022 14:43

Güney Afrika Rezerv Bankası (SARB) Başkan Yardımcısı Kuben Naidoo, Güney Afrika'nın kripto para birimleri için düzenleyici bir çerçeve getirmeye çalışacağını açıkladı.


Kuben Naidoo, PSG Think Big seminerinde yaptığı konuşmada, “Görüşümüz değişti ve şimdi onu (kripto para birimini) bir finansal varlık olarak görüyoruz ve onu bir finansal varlık olarak düzenlemeyi planlıyoruz. İçeri giren çok para oldu ve bunu düzenlemeye ve ana akıma getirmeye ihtiyaç var” dedi ve düzenlemelerin 12 ila 18 ay sürebileceğini, ancak bazı müşterinizi tanıyın (KYC) kuralları ve borsalar için lisansların daha önce uygulanabileceğini söyledi.


Naidoo, “Bakanlar, FIC (Finansal İstihbarat Merkezi) yasasında değişiklik yaptıkları anda harekete geçebiliriz.Tüm ördeklerimizi arka arkaya toplamamız, her şeyi yerine getirmemiz tahminen 12 ila 18 ay sürecek. Sanırım bazı KYC kuralları oluşturmaya başlayabilir, borsaları lisanslamaya başlayabiliriz” ifadelerini kullandı ve ayrıca merkez bankasının "döviz kontrol kurallarını ve gerekliliklerini tamamlamaya oldukça yakın" olduğunu söyledi.


Naidoo ayrıca Güney Afrika'nın bir merkez bankası dijital para birimi çıkarma olasılığını da belirtirken "Merkez bankasının kendisinin dijital bir para birimi çıkarması gerekip gerekmediği konusunu ise şu aşamada ve deniyoruz, öğreniyoruz. Yaptığımız iki pilot uygulama oldu. Test ortamında merkez bankasının dijital para birimi oluşturduk ancak sanırım bundan birkaç yıl uzaktayız” dedi.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk