Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Sam Bankman-Fried'in FTX Çalışanlarıyla İletişim Kurması Yasaklandı

FTX CEO'sunun kefalet koşullarının değiştirilmesinin istemesinin ardından New York mahkemesince geçici karar alındı.

2 Şubat 2023 09:54

Güncellenme: 2 Şubat 2023 12:13

New York mahkemesinde bir yargıç, Sam Bankman-Fried'in Alameda Research veya FTX'in eski ya da halen çalışan bir personeli ile iletişime geçmesini yasakladı.


Kararla birlikte, Sam Bankman-Fried'in, Signal veya diğer mesajlaşma uygulamalarını kullanmasına da yasak getirildi. 


ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Lewis Kaplan, FTX’in eski CEO’su ile ilgili kefalet şartlarının değiştirilmesini istemişti. Yargıç Kaplan, kararın ardından yaptığı açıklamada, avukatlarının, Bankman-Fried'in Ryne Miller ile iletişime geçmesini iyi niyetli olarak  gösterme çabalarının ikna edici olmadığını belirtti.


Savcıların iddiası, Bankman-Fried’ın, tanık olarak dinlenen FTX ABD’nin genel danışmanı Ryne Miller’a ifadesini etkilemek amacıyla ulaştığı yönünde.


Bankman-Fried'in avukatı Mark Cohen ise karar sonrasında, müvekkilinin terapisti George Lerner’in de içinde bulunduğu eski çalışanlarla iletişimde olması gerektiğini savunarak, kefalet şartlarında önerilen değişikliklere itiraz etti.
Daha Fazla Oku

    Sam Bankman-FriedFTXkefaletmahkeme

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk